Zawiasy do drzwi garażowych

Jeżeli jest miejsce w domu, o które facet dba lepiej niż o własną żonę, to z pewnością jest to garaż, czyli sypialnia jego ulubionej kochanki – samochodu. W garażu wszystko ma swoje miejsce, nawet jeśli pewne rozwiązania wydają się kobiecie nielogiczne, facet z pewnością znajdzie wytłumaczenie takiego, a nie innego rozmieszczenia śrubek na szafkach. Dbałość o każdy element garażu nie jest wyłącznie fanaberią, ale i działaniem rozsądnym, zważywszy na fakt zostawiania tam samochodu. Warto wybrać możliwie najlepszej jakości zawiasy do drzwi garażowych, aby mieć pewność, że nikt się tam nie dostanie w kilka chwil.

Jak zadbać o zawiasy?

zawiasZawiasy do drzwi są elementami ocynkowanymi, dzięki czemu nie wymagają konserwacji. Warstwa cynku umieszczona na stali zabezpiecza ją przed korozją, która mogłaby być wywołana przez działanie powietrza czy wody. Należy dobrać je do rodzaju materiału, z jakiego zostały wykonane drzwi, aby nie powstała między nimi żadna reakcja chemiczna. Muszą one również uwzględniać wymiar drzwi, gdyż w zależności od ich wielkości, zawiasy muszą być odpowiednio wytrzymałe z uwagi na rosnący ciężar, jaki muszą utrzymać. Ciągłość używania zawiasów również wpływa na ich trwałość, codzienna eksploatacja wymaga, aby naoliwić je raz na jakiś czas, a także poddać odpowiedniej regulacji, aby sprawdzić, czy nie zmieniła się wysokość, poziom, lub czy nie wymagają one wymiany. Mają one również wpływ na izolację pomieszczenia, gdyż w połączeniu z drzwiami prowadzącymi do garażu tworzą tak zwany mostek cieplny, gdzie jest zwiększony przepływ powietrza pomiędzy wnętrzem a środowiskiem zewnętrznym. Warto również zastanowić się nad liczbą zawiasów – czy potrzebne są dwa, czy cztery, a jeśli tak to jaka wielkość będzie odpowiednia.

Montaż zawiasów lepiej zostawić profesjonalistom, aby uniknąć jakichkolwiek błędów już na samym starcie. Nieodpowiednie umieszczenie zawiasów z pewnością źle wpłynie na drzwi, a także na bezpieczeństwo samego garażu.