Zalety małego żurawia budowlanego

Dźwigi są przydatne chyba w każdej branży – często się zdarza, że musimy przenosić z miejsca na miejsce wyjątkowo ciężkie ładunki. Jednakże żurawie budowlane, które często widzimy na budowach, są maszynami wielkogabarytowymi, które mogą być stosowane jedynie na zewnątrz. A przecież czasami przenoszenie ciężkich rzeczy jest konieczne wewnątrz pomieszczeń!

Żuraw pomocy w pracy

żuraw budowlany małyJak zrobić to szybko i bez większego wysiłku? Konieczny będzie praktyczny żuraw budowlany mały, który wykona najcięższe prace za człowieka. Dzięki jego niewielkim gabarytom, zmieści się on w każdym budynku. Przykładowo, jeden z dźwigów oferowanych przez producentów charakteryzuje się rozstawem wsporników podstawy 2790 x 770 x 1600 mm. To niewiele, wystarczająco, aby zmieścić się w pomieszczeniu, ale równocześnie także wystarczająco dużo, aby zapewnić maszynie stabilność. Nie ma zatem żadnych obaw, że pod wpływem obciążenia dźwig wywróci się i spowoduje szkody. Jest on zabezpieczony przed takimi sytuacjami właśnie dzięki odpowiednio rozstawionym wspornikom. Warto wspomnieć, że te są przyczepione do podłoża za pomocą specjalistycznych przyssawek, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo przy przenoszeniu dużych ładunków. Jaki zatem udźwig jest maksymalny dla omawianego dźwigu? Wynosi on 1200 kg. Poradzi sobie on zatem z większością ciężkich ładunków, wieloma stalowymi elementami konstrukcyjnymi czy też z materiałami budowlanymi.

żuraw budowlany małyZ kolei wysięg to 11 metrów, zatem możemy te ładunki przenieść na naprawdę dużą wysokość i to bez wysiłku ze strony człowieka. Taki dźwig budowlany kompaktowy jest więc doskonałym rozwiązaniem, które pozwala oszczędzić czas, jak i zapewnia profesjonalne wykonanie wszystkich prac. Użytkowników cieszy także jego wszechstronność, ponieważ może być wykorzystywany do prac pod dachem, do prac w wieżowcach i innych budynkach wielokondygnacyjnych. Nie musimy także martwić się o bezpieczeństwo innych osób znajdujących się w miejscu, gdzie przeprowadzamy pracę za pomocą żurawia. Może on bowiem osiągać prędkość jedynie 1,7 km/h, dzięki czemu żaden nierozważny operator nie miałby możliwości rozpędzenia się wewnątrz budynku.

Przyczepność maszyny do podłoża zapewniają gąsienice, dzięki którym żuraw może przemieszczać się nawet na nierównym podłożu, nie tylko na posadzkach betonowych w pomieszczeniach, ale także na miękkim, grząskim gruncie na zewnątrz. Zakup takiego żurawia kompaktowego do prac budowlanych jest zatem inwestycją, którą warto rozważyć ze względu na szereg korzyści, jakie dzięki temu zyskujemy.