Zabezpieczanie ogrodzenia przed korozją

Choć stal jest naprawdę często wybieranym materiałem do produkcji różnego typu wyrobów, na przykład ogrodzeń, niestety oprócz swojej wytrzymałości oraz trwałości posiada także wady. Jedną z nich jest to, że stal jest narażona na działanie rdzy. Na szczęście wady tej łatwo się pozbyć, gdyż wystarczy odpowiednie zabezpieczenie stali przed korozją, a już nie musimy o nic się martwić.

Najlepsza antykorozyjna ochrona ogrodzeń

ogrodzeniaJeśli chodzi o ogrodzenia, producenci aby zachować najwyższą jakość swoich wyrobów, zabezpieczają je przede wszystkim za pomocą powłoki cynkowej, która uchodzi za najbardziej skuteczne rozwiązanie w tej kwestii. Aby się przekonać o skuteczności, przeprowadzany jest test w komorze solnej, który pozwala określić konkretne parametry odpornościowe. Cynk stanowi najbardziej efektywną powłokę antykorozyjną, a przy tym jest wydajny. Dzięki niemu uzyskujemy powłokę, która może spełniać swoją rolę przez kilkanaście lub kilkadziesiąt nawet lat bez konieczności konserwacji. Jeżeli jednak ogrodzenie będzie montowane w środowisku, w którym panuje duża wilgotność, wówczas trwałość może być nieco krótsza. Na szczęście producenci mają sposoby na wydłużenie żywotności powłoki cynkowej. Chodzi o dodatek aluminium, która spowalnia reakcje chemiczne, jakie zachodzą pomiędzy powłoką cynkową a czynnikami środowiskowymi.

ogrodzeniaDlatego obecnie niejeden producent paneli ogrodzeniowych sprzedawanych na Śląsku zamiast stosowania tradycyjnego cynkowania ogniowego decyduje się na wykonanie powłoki aluminiowo-cynkowej, która jest obecnie jednym z najlepszych rozwiązań proponowanych w tej dziedzinie. Ogrodzenie pokryte taką powłoką w klimacie umiarkowanym miejskim będzie odznaczało się – według badań – trwałością od 30 do 100 lat. To naprawdę dobry wynik. Nieco gorzej jest w terenach przemysłowych, gdzie panuje wysoka wilgotność – tutaj trwałość wynosi od 17 do 30 lat. Mimo wszystko ogrodzenie jest konieczne, gdyż za jego pomocą zapobiegamy dostępu na teren zakładu osób do tego niepowołanych. Systemy ogrodzeniowe, jeżeli wyglądają solidnie, odstraszają włamywaczy. Ponadto są nie do sforsowania.

Dlatego jeżeli oprócz systemów alarmowych zależy nam na jeszcze lepszym zabezpieczeniu terenu zakładu, dobrze zdecydować się na wysokiej jakości stalowe ogrodzenie panelowe. Możemy postawić takie ogrodzenie także wokół naszej prywatnej posesji, chociaż tutaj zazwyczaj ludzie decydują się na bardziej estetyczne rozwiązania, to jest na przykład ogrodzenia drewniane czy też kute – czyli te wykonane przez osoby specjalizujące się w kowalstwie artystycznym.