Wybór szafy wnękowej do domu

Przestrzeń do przechowywania ubrań oraz innych rzeczy, których każdy z nas ma całe mnóstwo, jest w mieszkaniu niezbędna. Zazwyczaj jednak mamy mało przestrzeni i nie chcemy jej niepotrzebnie przytłaczać. Jeśli w naszym mieszkaniu znajdują się jednak jakieś wnęki – jesteśmy uratowani! Możemy je zabudować.

Indywidualne zamówienie szafy na wymiar

szafy wnękowe na wymiar w WarszawieDoskonałym wyborem są szafy wnękowe na wymiar w Warszawie – usługa, która jest realizowana przez najlepszych, renomowanych producentów. Dzięki temu nie musimy opierać się na propozycjach salonów meblowych, które poprzez swoją uniwersalność nie są dostosowane do nikogo. Takie standardowych wymiarów szafy nie pasują bowiem do każdego wnętrza. Zatem aby dopasować meble idealnie do naszych wymagań, warto zdecydować się na opcję zamówienia ich na wymiar. W ten sposób zarówno ich wysokość, jak i szerokość oraz głębokość, będzie dostosowana całkowicie do naszych oczekiwań. Ale to nie wszystko. Zamówienie szafy wnękowej na wymiar w Warszawie to nie tylko określenie jej wielkości, ale także rodzaju wykończenia. Taka szafa może być bowiem wykonana w dowolnym stylu. Możemy zdecydować się na przykład na drzwi pokryte interesującymi zdobieniami, które będą dopasowane do stylu retro czy prowansalskiego.

szafy wnękowe na wymiar w WarszawieInną opcją jest zamówienie szafy wnękowej ze skrzydłem pokrytym lustrem. W ten sposób powiększymy pomieszczenie, w którym mebel się znajdzie. Od nas zależy też, czy skrzydło drzwiowe będzie otwierane w sposób tradycyjny, czy może przesuwne. Jak widać, możliwości jest naprawdę wiele, dlatego właśnie zamówienie szafy na wymiar jest idealnym rozwiązaniem, z którego korzysta wiele osób. Niestety ma też pewien minus i to dość oczywisty – jest to usługa, która będzie kosztować nas drożej niż kupno mebli prosto ze sklepu. Nic dziwnego, producent wykonuje szafę specjalnie dla nas, zgodnie z naszymi wymaganiami, musimy więc za to zapłacić. Jednakże biorąc pod uwagę fakt, że efekt końcowy będzie dokładnie taki, o jakim marzyliśmy, warto jest zdecydować się właśnie na to rozwiązanie.

Również czas wykonania szafy na wymiar nie powinien być dla nas istotny, ponieważ oczywistym jest, że realizacja jednego zamówienia, a nie masowego, to dla producenta dodatkowa praca, dlatego często na taką szafę musimy czekać około dwóch tygodni lub nawet miesiąc. Z pewnością nie każdy będzie z tego rozwiązania zadowolony, jednakże jeśli nie przeszkadza nam cena ani czas realizacji – to dobry pomysł. Musimy ocenić, co jest dla nas najważniejsze – czy pieniądze czy może piękna, stylowa szafa, taka o jakiej zawsze marzyliśmy.