Właściwości moskitier rolowanych

Zależnie od tego, jakiego rodzaju i kształtu posiadamy okna, musimy dobrać do nich takie moskitiery, aby spełniały swoją rolę jak najlepiej. Muszą być zarówno funkcjonalne, jak i nienaganne estetycznie. Aby pogodzić te dwie kwestie, należy wiedzieć, jaki rodzaj siatek przeciwko owadom będzie najlepszy do naszych wnętrz. Być może najkorzystniejszym wyborem okaże się moskitiera rolowana?

Jak wygląda moskitiera rolowana?

MoskitieraJest to rozwiązanie pasujące zarówno do okien, jak i drzwi balkonowych i tarasowych. Dzięki sprężynowemu mechanizmowi, siatkę możemy zwijać i rozwijać na dowolną długość, tak jak klasyczną roletę w mieszkaniu, jak i całkowicie schować w zamontowanej w ramie kasecie. Pociągając na sznurek, moskitiera będzie sunąć po prowadnicach. Dzięki takiemu rozwiązaniu, moskitiery nie trzeba całkowicie demontować. Wystarczy ją ukryć. Z resztą, została właśnie tak zaprojektowana, żeby, raz przytwierdzona, mogła stale znajdować się przy oknie. W zależności od potrzeb, możemy ją zamocować inwazyjnie we wnęce okiennej lub bezinwazyjnie na ościeżnicy. Jej wyjątkowym atutem jest to, że może zostać przytwierdzona zarówno do wewnętrznej, jak i zewnętrznej strony okna, co nie jest już możliwe w przypadku pozostałych rodzai. Montaż moskitiery na zewnątrz zakłada wyłącznie drogę inwazyjną, czyli we wnęce okiennej. Rolowane siatki na owady możemy podzielić na poziome do okien, pionowe do drzwi oraz dachowe do okien dachowych.

MoskitieraJest to więc produkt uniwersalny, którym możemy wyposażyć niemal wszystkie przestrzenie okienne w naszym domu. Ich konstrukcja wykonana jest z aluminium, zaś siatka z materiału PCV. Warto znać lokalizację konkretnych sklepów oraz firm produkujących taki towar, jakim jest moskitiera rolowana Warszawa jest pierwszym na liście miastem Polski, w którym istnieje największe prawdopodobieństwo, że znajdziemy godną polecenia usługę jej kupna oraz montażu. Ogromną korzyścią wynikającą z posiadania tego typu osłon jest fakt, że nie musimy ich regularnie ściągać i przechowywać poza sezonem. Zwinięte i schowane w kasecie przeczekają jesień i zimę. Sami decydujemy, kiedy chcemy je rozwinąć. Poza tym, w przeciwieństwie do innych siatek, rolowane nie odcinają nas od zewnątrz. Nie musimy każdorazowo zdejmować moskitiery, by podlać kwiaty czy wychylić się przez okno. W trakcie trwania sezonu warto raz na jakiś czas siatkę moskitiery przeczyścić. W tym celu możemy użyć na przykład odkurzacza, szczotki lub jedynie przedmuchać materiał w kilku miejscach. Po upływie lata, schowana siatka nie będzie narażona na żadne zabrudzenia.

Rolowana moskitiera, to rozwiązanie z którego korzysta coraz więcej osób. Można je dostać w wielu sklepach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. To wygodna osłona w nowoczesnej formie, która powoli zaczyna zastępować tradycyjne moskitiery.