Ważny wybór – ogrodzenie

Kiedy budujemy dom, najpierw sen z powiek spędzają nam cegły, cement, połączenie tego wszystkiego w jedno. Kiedy jednak budowa domu dobiega końca, zaczynamy się zastanawiać nad tym, jakiego typu ogrodzenia użyć, żeby było nie tylko eleganckie, ale również funkcjonalne.

Podmurówka betonowa jako podstawa ogrodzenia

 

Kiedy rozejrzymy się po naszej okolicy, zobaczymy, że nasi sąsiedzi stawiają głównie na ogrodzenia panelowe gdzie ważna jest podmurówka betonowa, czy też siatkę. Wielu z nich stawia na te najtańsze rozwiązanie, jakim jest najtańsza siatka, jednak nie zdają sobie sprawy z tego, że chociaż zaoszczędzą parę groszy, to i tak częściej będą musieli wymieniać tę siatkę i na pewno na tym nie zaoszczędzą. Jaki więc rodzaj siatki wybrać, żeby była ona na tyle wytrzymała, że nie trzeba będzie jej wymieniać co chwilę? Można wybrać bardziej wytrzymałą opcję siatki. Poza tymi siatkami tanimi można zaopatrzyć się w siatkę zgrzewaną. Inaczej niż ta pleciona ta zgrzewana siatka posiada oczka w postaci prostokątów. Druty, z których jest zrobiona są o wiele bardziej sztywne i wytrzymałe.

 

podmurówka betonowaNależy również dodać to, że siatka ta, dzięki bardziej sztywnej konstrukcji jest o wiele łatwiejsze w montażu niż siatka pleciona. Jak się okazuje taką siatkę może zamontować jedna osoba, ponieważ ta nie wymaga żadnego naciągania. Dlatego też, jeżeli wiemy, że nie możemy liczyć na niczyją pomoc, to najlepiej wybrać taką właśnie siatkę. Kiedy wybieramy siatkę, to zarówno ta pleciona, jak i ta zgrzewana mogą występować w dwóch postaciach – siatka ocynkowana bądź taka, na której została położona powłoka PCV. Jeżeli mamy dylemat, którą wybrać, to powinniśmy wiedzieć, że siatka ocynkowana jest bardziej wytrzymała niż ta z powłoką. Jednak nie pozostaje bez mankamentów. Okazuje się, że niestety występuje tylko w jednym kolorze – kolorze srebra. Dlatego, jeżeli chcemy mieć wytrzymałe ogrodzenie, ale w innym kolorze niż srebrny, to czeka nas malowanie. Jeśli mamy mało metrów tego ogrodzenia, jednak jeżeli nasza działka ma dość dużo metrów, to trochę spędzimy na tym malowaniu. Jeżeli nie chce nam się malować, to zawsze możemy wybrać ten produkt, który może jest mniej wytrzymały, ale z pewnością ma kolorową powłokę PCV, którą możemy dobrać do naszego domu i całego ogrodzenia.

Źródło informacji – http://www.ogrodzenia-elpaso.pl