Usługi cyklinowania i ich ceny

Nowoczesne mieszkania często posiadają podłogi wykonane z drewna lakierowanego kilkuwarstwowo. Wpływa to negatywnie na żywotność paneli przez co bardzo szybko się zużywają. Kolor szybko schodzi, zaczynają powstawać zarysowania, a czasem nawet wgłębienia, które powodują, że pomieszczenie nie wygląda już równie atrakcyjnie jak dawniej.

Cyklinowanie w niskiej cenie

cyklinowanieW większości właściciele decydują się na całkowitą wymianę parkietu, co jest bardzo drogą inwestycją. Wynika to jednak z faktu, że nie zdają sobie sprawy z usług cyklinowania, których ceny w porównaniu z nowymi panelami są naprawdę niskie. Wymiana podłogi to nie tylko duży wydatek, ale również przymus opróżnienia pomieszczenia, rozłożenia dotychczasowych paneli oraz położenia nowych. Wiąże się to ze stratą dużej ilości czasu na bieganie po sklepach oraz montaż. Zdecydowanie lepiej znaleźć ekipę wykonującą cyklinowanie – ceny usług są zdecydowanie niższe i nie obciążają tak budżetu domowego. Firmy zajmujące się renowacją podłóg posiadają specjalny sprzęt oraz farby zabezpieczające, który przy niewielkim nakładzie pracy pozwalają sprawić, że parkiet wygląda jak nowy. Wierzchnia warstwa zostaje zeszlifowana, wyrównana i na nowo pomalowana. Po wyschnięciu nakłada się farbę bezbarwną zabezpieczającą przed szybkim otarciem się koloru i cały proces jest zakończony. Cena zależy od rozmiarów podłogi oraz stopnia jej zniszczenia.

cyklinowanieDrewno, które posiada wgłębienia musi zostać mocniej zeszlifowane, by uzyskać jednolitą powierzchnię do malowania. Tylko wtedy farba dobrze się przyjmie i podłoga będzie świetnie wyglądać. W przypadku kiedy ktoś dbał i konserwował podłogę jak trzeba wystarczy delikatnie zeszlifować kolor, wyrównać panele i na nowo je pomalować – cena usługi jest wtedy zdecydowanie niższa. Należy jednak liczyć się z faktem, że profesjonalna firma będzie liczyła sobie więcej za usługę, niż fachowcy którzy na co dzień nie zajmują się takimi zabiegami. Warto jednak zainwestować i długo cieszyć się odnowioną podłogą, niż za jakiś czas podejmować się kolejnego zabiegu, czy całkowitej wymiany. Popularność usług cyklinowania cały czas wzrasta na rynku. Dzięki temu liczba fachowców, którzy potrafią profesjonalnie odnowić podłogę wzrasta, co wpływa również na ceny.

Są one bardzo korzystne biorąc pod uwagę, że podłoga po cyklinowaniu wygląda jak nowa jeszcze przez kilka lat. Dobrze wykonana usługa i farba dopasowana do wnętrza sprawia, że podłoga może wyglądać zupełnie inaczej. Wpłynie to na odbiór całego mieszkania, które nabierze nowego charakteru.