Twój własny inteligentny dom

Aby stworzyć swój własny inteligentny dom Fibaro wcale nie trzeba być milionerem. Okazuje się, że dostępna obecnie automatyka domowa wcale nie kosztuje już tak dużo, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Obecne rozwiązania dzięki niższej cenie są coraz bardziej dostępne i znajdują się w zasięgu możliwości zwykłego Kowalskiego.
Standardem w dzisiejszych czasach są już bramy na pilot.

projekty garażyMa je coraz więcej właścicieli prywatnych domów. Bramy z automatycznym systemem zamykania się i otwierania się dostępne są zarówno w wersji bram wjazdowych, jak i bram garażowych.

Jeżeli chodzi o bramy wjazdowe to najczęściej są to bramy kute. Mogą być otwierane na dwie strony lub mogą być bramami przesuwnymi jednoskrzydłowymi. Ich wygląd i rodzaj nie ma znaczenia, gdyż dostępne są różne rodzaje mechanizmów.

Bramy garażowe, które można otwierać na pilot to najczęściej bramy segmentowe. Cała powierzchnia bramy dzieli się na kilka segmentów. W czasie otwierania się bramy segmenty się zaginają i brama wjeżdża pod sufit pomieszczenia. Niestety poważną wadą mechanizmów i samych bram segmentowych jest to, że zajmują one dość dużą przestrzeń nad sufitem garażu. Zatem w żadnym wypadku nie nadają się do bardzo niskich pomieszczeń.

Kolejnym wyrobem, który może zostać zautomatyzowany w domu są rolety zewnętrzne i markizy tarasowe. Także one mogą z łatwością się otwierać i zamykać po naciśnięciu jednego tylko guzika. Dzięki zewnętrznym roletom stwarza się w swoim domu dodatkową ochronę antywłamaniową, dzięki czemu nawet dodatkowe alarmy nie będą już potrzebne. Markizy otwierane na pilot to doskonała alternatywa dla zadaszonych tarasów. W czasie kiedy na dworze świeci piękne słoneczko można się delektować przebywaniem na świeżym powietrzu. Kiedy zaś zaczyna padać deszcz i robi się nieprzyjemnie można rozwinąć markizę i nadal siedzieć sobie na tarasie.