Style ogrodowe

Styl angielski – pełna swoboda, romantyczny i nieco sentymentalny klimat. Nieregularne, stylizowane na naturalne rabaty kwiatowe utrzymane w odcieniach różu, czerwieni, fioletu i bieli. Kręte ścieżki, wokół których rosną dziko gęste krzewy.

Projektowanie ogrodów japońskich

projektowanie ogrodów Drewniana ławeczka nad małym oczkiem wodnym otoczonym gęstym sitowiem. Kumkanie żab, motyle. Tak, ogród angielski ma swoją niepowtarzalną atmosferę. Ale może… ogród francuski? Geometryczne kształty to wówczas podstawa – uformowane krzewy, korony drzew oraz odpowiednio przycięte żywopłoty. Szpaler drzewek, które dają cień tak pożądany zwłaszcza latem. Róże, bzy, magnolie i hortensje – na regularnych rabatach. Okrągłe klomby mieniące się barwami kosaćców, hiacyntów, szafirków i krokusów. Ten ogród też ma swój urok. Projektowanie ogrodów w każdym stylu uwzględnia także ogród japoński. Harmonia i prostota. Wykorzystanie naturalnych elementów – kamieni, a nawet głazów. Wszystkie w tej samej barwie, aby dawać wrażenie pewnej elegancji. Obowiązkowo oczko wodne lub nawet staw. Tak, istnieje wiele różnych stylów ogrodowych – każdy ma w sobie to coś, dlatego czasem ciężko się zdecydować. Jeżeli jesteśmy właścicielami dużego ogrodu – mamy równie duże pole do popisu. Obojętnie jaki styl wybierzemy, każdy dobrze się sprawdzi.

projektowanie ogrodów Oczywiście, aby założyć ogród francuski, angielski czy japoński, trzeba posiadać dużą wiedzę – dlatego samodzielnie nie zawsze nam to wyjdzie, jeśli do tej pory nie zajmowaliśmy się zakładaniem ogrodów. Na szczęście to nie znaczy, że musimy pożegnać się z naszym marzeniem własnego ogrodu angielskiego czy francuskiego. Są jeszcze specjaliści, którzy projektowaniem ogrodów w każdym stylu zajmują się na co dzień. Dzięki nim będziemy mogli cieszyć się własnym, przyjemnym dla oczu ogrodem. Profesjonaliści zawsze pamiętają o tym, że przesada nie jest dobrym rozwiązaniem – jeśli mamy mniejszy ogród, czasem lepiej sprawdzą się tylko wybrane elementy określonego stylu, nie chodzi bowiem o nagromadzenie typowych elementów na całej wolnej przestrzeni, a o wykonanie estetycznej, przestrzennej kompozycji, z powodzeniem naśladującej wybrany styl.

Projektowanie ogrodów w każdym stylu to usługa, która uwzględnia nie tylko sporządzenie planu ogrodu, ale także jego budowę – możemy liczyć na pomoc doświadczonych ogrodników, którzy zajmą się zakładaniem trawnika, przygotowaniem rabat i klombów oraz nasadzaniem roślin. Dzięki nim wymarzony przez nas ogród zachwyci nie tylko nas, ale i przechodniów. W końcu nie na co dzień widzi się angielskie czy francuskie ogrody…