Sposoby na wykorzystanie palet

Palety drewniane to niepozorne, ale bardzo praktyczne konstrukcje. Dzięki wykorzystaniu kawałków solidnego drewna, odpowiedniej formie i rozmiarom można je używać na wiele sposobów. W firmach transportowych na palety ładuje się towar dla klienta. W sklepach na palecie jest on rozkładany, szczególnie jeśli jest on pakowany w zgrzewki np. woda mineralna czy cukier.

Modne i stylowe palety

palety jednorazoweJednak to nie wykorzystuje potencjały palet. Wiele osób chce je ponownie przetworzyć, przerobić i wykorzystać w domu i ogrodzie. Palety można wykorzystywać w całości lub ciąć je na kawałki, maluje się je i lakieruje. Wpasowuje się to w trend zero waste, czyli niemarnowania niczego, jak również w trendy ekologiczne i DIY. Jak zatem wykonać coś fajnego z palet, co będzie modnie się prezentować, ale jednocześnie będzie funkcjonalne? Dobre palety jednorazowe od producenta idealnie sprawdzą się jako stoliki. Do palety można dokręcić nóżki drewniane lub podzielić drugą paletę na części i zrobić nóżki-ścianki. Z mniejszego kawałka palety stworzy się półkę pod stolikiem na której można trzymać gazety, czy pilota od telewizora. Często palety pod stoliki malowane są na biało, bo wtedy ich kolor pasuje do każdego wnętrza. Druga opcja do zrobienie z palety siedziska. Może to być pufa, kanapa, czy nawet leżak. Na paletę kładzie się materac lub poduszki by wygodnie się siedziało. Najlepiej wybierać te grubsze, z dużą ilością wypełnienia. Wiadomo, że kawałek drewna jakim jest paleta nie jest czymś na czym wygodnie można się zrelaksować. W ofertach sklepów można znaleźć także poduszki z wiązaniami.

palety jednorazoweSznurki zawiązuje się z tyłu mebla, dzięki czemu poduszki nie przesuwają się i nie spadają. Kolejny pomysł na palety to zrobienie z nich szafek. Dzięki temu, że paleta składa się z dwóch warstw oddzielonych kostkami to można z nich stworzyć konstrukcje wentylowane. Wtedy jest lepsza cyrkulacja powietrza i np. zmoczone buty szybciej wyschną a nieprzyjemny zapach nie będzie taki wyraźny. Palety można użyć również w ogrodzie. Zamiast kupować drewniane osłonki i donice można je zbić samodzielnie z palety. Huśtawki, leżaki, czy też inne meble ogrodowe z palet zachwycą każdego gościa. Często meble paletowe stawia się na balkonach i tarasach.

Podsumowując, palety drewniane to coś co można wykorzystać na milion różnych sposobów. Tylko od nas zależy, czy zrobi się z nich szafkę na buty, stolik kawowy, czy huśtawkę do zawieszenia na drzewie. Na pewno każdy jest w stanie stworzyć unikaty projekt, który będzie dopasowany do jego domu i ogrodu.

Sprawdź także https://tpdfrankowski.pl/