Solidne rury dwuścienne

Wszelkiego rodzaju opałowe instalacje grzewcze są najbardziej popularnym źródłem ciepła w domach w naszym kraju. To właśnie je instaluje się we większości domów ze względu na prostotę takiej instalacji i jej niską cenę. Najpopularniejsze są zdecydowanie piece na paliwa trwałe, które są najtańsze w eksploatacji i obsłudze. Wystarczy do nich tylko wsypać odpowiednią ilość paliwa, nie trzeba robić nic więcej.

Rury do opałowej instalacji grzewczej

rura dwuścienna kominowaWymagają one tylko okresowej konserwacji w postaci przeczyszczenia instalacji, jednak nie trzeba robić tego zbyt często, zwykle wykonuje się to maksymalnie raz w roku. Sama instalacja musi zostać wykonana z zachowaniem wszelkich norm określanych przez przepisy prawne dotyczące bezpieczeństwa i budownictwa. Powinniśmy oczywiście troszczyć się także o samych siebie, nie tylko o dopełnienie wszelkich norm i regulacji. Nim solidniejsza będzie taka instalacja, tym mniejsza szansa na przedostawanie się dymu do środka domu, a w gorszym wypadku na ewentualnie powstanie pożaru spowodowanego nieszczelną instalacją niskiej jakości. Dlatego też należy zastosować odpowiednie rury do odpowiednich typów pieców, gdyż każdy z nich posiada określone produkty spalania, które są szkodliwe dla różnych materiałów, które jeśli nie są odpowiednio zabezpieczone, to mogą ulec poważnemu uszkodzeniu spowodowanemu tego typu działaniem.

rura dwuścienna kominowaCzęsto są to różnego rodzaju żrące związki chemiczne, które osłabiają strukturę metalu i powodują jego szybsze rozpadanie się, co może poważnie zagrozić naszemu domostwu. Dlatego też niezwykle ważne jest korzystanie z odpowiedniego sprzętu. Możemy jednak dodatkowo zadbać o nasze bezpieczeństwo, jeśli martwimy się o solidność naszej instalacji, dlatego w takiej sytuacji idealna jest rura dwuścienna kominowa, która posiada dodatkowe zabezpieczenie przed przerwaniem integralności takiej struktury oraz jej stopniowym osłabianiem. Rura dwuścienna jest praktycznie dwukrotnie grubsza od standardowej rury, dlatego też jest ona dwukrotnie bardziej wytrzymała i sprawdzi się znakomicie jako rozwiązanie o jeszcze większym poziomie bezpieczeństwa. Należy jednak pamiętać o odpowiednim dopasowaniu materiału z jakiego wykonane są tego typu elementy.

Przykładowo, jeśli korzystamy z pieca na paliwo stałe, należy korzystać z rur wykonanych ze stali żaroodpornej, które jest bez problemu w stanie znieść bardzo wysokie temperatury. W przypadku stosowania pieca gazowego, należy skorzystać ze stali kwasoodpornej, która gwarantuje wysoką odporność na żrące środki chemiczne rozkładające metal.