Siłowniki do bramy dwuskrzydłowej

Bramy dwuskrzydłowe cieszą się dużą popularnością. Stanowią element ogrodzenia bardzo wielu posesji. Jednakże dobór automatyki do tego rodzaju bram nie jest prosty, ponieważ należy uwzględniać przy tym różne parametry. Przede wszystkim przed dokonaniem zakupu siłowników do bramy dwuskrzydłowej, należy dokładnie określić, jaki jest ciężar pojedynczego skrzydła.

Siłowniki dobrane do bramy

Siłowniki do bramKoniecznością jest także pomiar długości skrzydła – ale obie informacje możemy bez problemu znaleźć na instrukcji od producenta. Ale nie tylko pod tym kątem dobieramy siłowniki do bram. Często istotny jest także materiał, z którego wyprodukowano bramę – na przykład czy skrzydło zostało wypełnione drewnem, blachą czy może siatką lub w ogóle nie posiada wypełnienia. W pierwszych dwóch sytuacjach pojawia się bowiem większy opór skrzydła, co jest równoznaczne z tym, że siłownik powinien posiadać większą moc. Równocześnie warto brać pod uwagę fakt, że nawet warunki atmosferyczne mogą wpływać na ciężar bramy. Jeżeli brama będzie mokra lub stanie się oblodzona, wówczas jej ciężar wzrasta. Pamiętajmy także, że podmuchy wiatru mają znaczenie – jeśli będziemy otwierać bramę pod wiatr, wtedy siłownik będzie musiał pracować na większej mocy niż w przypadku otwierania bramy, gdy nie pojawiają się żadne przeszkody.

Siłowniki do bramOznacza to, że zawsze powinniśmy wybierać taki napęd do bramy, który posiada moc pozwalającą mu na poradzenie sobie w najtrudniejszych sytuacjach. Według specjalistów, zapas mocy powinien wynosić około 30%. Ale na doborze konkretnej mocy sam wybór siłownika się nie kończy. W ofertach producentów znajdziemy bowiem urządzenia śrubowe, jak i elektromechaniczne. Oba rozwiązania posiadają swoje zalety. Siłowniki śrubowe, inaczej nazywane ślimakowymi, charakteryzują się bezawaryjnością, ponieważ ich budowa jest naprawdę prosta, a materiały wykorzystane do produkcji – trwałe. Z kolei siłowniki elektromechanicznie idealnie sprawdzają się przy bramach intensywnie eksploatowanych, jednakże są o wiele droższe niż napędy śrubowe. Z pewnością wybór odpowiedniego siłownika do bramy dwuskrzydłowej nie będzie prosty, ponieważ oferta producentów jest naprawdę szeroka.

Jeżeli nie znamy się na rzeczy i automatyka bram stanowi dla nas czarną magię, dobrze jest poradzić się profesjonalistów. Będą potrafili nam doradzić, dzięki czemu dokonamy trafnego zakupu. Prawidłowo dobrany siłownik do bramy dwuskrzydłowej będzie mógł spełniać swoją rolę przez naprawdę długi czas, ponieważ będzie charakteryzowała go bezawaryjność i niezawodność działania.