Ścienny album rodzinny – zdjęcia wielkoformatowe

grzejnikWszyscy kochamy zdjęcia: czasem, mamy słabość do zdjęć własnej rodziny, innym razem, otaczamy się zdjęciami przyjaciół, podczas gdy niektórzy z nas, znacznie bardziej cenią sobie zdjęcia własne, wykonane w ulubionych lokalizacjach, często przez profesjonalnych fotografów. Powody, dla których pozostawiamy zdjęcia blisko siebie, nie tylko w miejscu pracy, ale także i w zaciszu domowym, są bardzo różne.

W większości przypadków, najzwyczajniej w świecie, czujemy się bezpieczniej i pewniej, kiedy mamy przy sobie namiastkę domu. W miejscu zamieszkania natomiast, zdjęcia w antyramach i ramkach, pełnią natomiast funkcję dekoracyjną. Istnieje wiele wariantów ramek i antyram, do których zamówić można zdjęcia wielkoformatowe, przedstawiające dowolną osobę, nie tylko członka rodziny, czy znajomego, ale w razie życzenia klienta, także i osoby publicznej, jak przykładowo, ulubiony żużlowiec, bądź ceniona aktorka. Maksymalny rozmiar wydruku, zależny jest od potrzeb klienta i jego życzenia, ale warto pamiętać, że rozmiar 10mx10m, który także jest dopuszczalny, sprawdzi się tylko i wyłącznie, gdy plik graficzny będzie w odpowiedniej rozdzielczości, w przeciwnym razie, efekt nie będzie zadowalający. Gdy rozdzielczość jest większa, a jakość pliku graficznego niższa, uzyskamy niepożądane i bardzo nieestetyczne rozciągnięcie zdjęcia, gdzie proporcje będą zachwiane, a powierzchnia zdjęcia, pokryta będzie pikselami. Aby uniknąć podobnych efektów niedostatecznego dopasowania jakości pliku do wybranego rozmiaru, warto jeszcze przed złożeniem zamówienia u fotografa, przedyskutować ze specjalistą poszczególne zdjęcia, pod kątem jakości i maksymalnego dostępnego dla nich wydruku. Większy format, pozwala na udekorowanie mieszkania poprzez utworzenie prywatnej galerii, której postać i ułożenie kolejnych ramek, bądź też antyram, zależne są tylko i wyłącznie od właściciela mieszkania.

Stworzenie własnej galerii, nie jest zbyt pracochłonne, gdyż konieczne jest tylko wybranie odpowiednich zdjęć do wydruku i następnie, warto zaopatrzyć się w współgrającą z kolorystyką zdjęcia ramką, bądź estetyczną i uniwersalną antyramą.