Remont na tarasie – balustrady

Właściciele mieszkań marzą o dużym balkonie, a właściciele domów jednorodzinnych niejednokrotnie mają problem, co z takim balkonem lub tarasem zrobić. Jeśli nie posiadamy większego ogródka balkon i taras to miejsca relaksu. Jeśli jednak możemy posiedzieć w ogródku balkon staje się tylko miejscem do wymieniania ubrań. Skupmy się, więc na tym, jak zmienić nasz zwykły taras w wyjątkowe miejsce, np. na kolację w rodzinnym gronie.

Balustrady w ogrodzie

 

balustradaJeśli mamy mniejsze powierzchnie na parterze, to bez problemu możemy je nieco rozbudować, bo taras nie wymaga większych przygotować. Wystarczy dobra podstawa, jakiś plan i materiały. Jeśli mamy RS zaraz przy ziemi sprawa jest jeszcze prostsza i żadna balustrada nie jest nam potrzebna. Jeśli jednak mamy taras na metrowym podwyższeniu takie zabezpieczanie w formie balustrady będzie niezbędne. Przede wszystkim ze względu na dzieci, a nawet osoby dorosłe, które mogą po prostu spaść z tarasu.
Lepiej jest, więc postawić na takie zabezpieczanie. Możemy wybrać balustradę drewnianą lub metalową, a także przeszkloną. Wiele zależy od tego, w jakim stylu chcemy urządzić nasz taras. To bardzo ważne, żeby wszystko w jakimś stopniu współgrało. Ważne jest też oświetlenie. Nie może być zbyt mocne, ale lampy zasilane energią słoneczną sprawdzą się idealnie. Warto też zadbać o lepsze oświetlenie, gdyby nocą odbywały się jakieś spotkania. Jeśli chcemy mieć pewność, że nagle nie spadnie na nas deszcz wystarczy kupić duży parasol. Można też zamontować wysuwany dach. To rozwiązanie dość ciekawe, ale nie każdemu się ozdoba. Kolejną ważną kwestią są siedzenia i stół. Jeśli mamy dach, to nic nas nieograni cza. Jeśli jednak nie mamy zadaszenia, wszelkie rozwiązania z materiałem nie są zbyt praktyczne.

Najlepsze będą meble drewniane. Plastikowe nie są zbyt eleganckie, ale z braku laku można wybrać i takie. Jeśli mamy więcej miejsca, możemy ustawić grill i huśtawkę. Ciekawym dopełnieniem będą też jakieś rośliny, np. takie zwisające z balustrady lub też stojące w rogach tarasu, który stanie się naszym azylem