Profesjonalny montaż klimatyzacji

Z racji, że do domowego użytku najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest klimatyzacja typu split, najwięcej osób decyduje się właśnie na tego typu rozwiązania. Na szczęście montażu tego rodzaju urządzenia służącego do schładzania temperatury pomieszczenia, jest dosyć prosty i możliwy do samodzielnego wykonania.

Montaż klimatyzacji – co warto wiedzieć

montaż klimatyzacji w WarszawiePierwszym krokiem, aby wykonać domowy montaż klimatyzacji w Warszawie typu split jest wybór miejsca, w którym ją umieścimy. Wybierając je nie zapomnijmy sprawdzić informacji od producenta dotyczącej maksymalnej odległości pomiędzy częścią zewnętrzną, a wewnętrzną. Następnie należy zaznaczyć miejsce, gdzie będzie znajdował się otwór na przewody łączące dwie jednostki – zewnętrzną czyli parownika z wewnętrzną czyli sprężarki i skraplacza. Przez zewnętrzną ścianę należy przeprowadzić rury i elektryczne przewody. Do tego konieczna będzie specjalna wiertnica odpowiednia do betonu komórkowego. Obie części klimatyzatora łączymy za pomocą rur i przewodów elektrycznych. Kolejnym krokiem jest odpowietrzenie instalacji freonowej. Instalacje freonowa wymaga odpowietrzenia i usunięcia wilgoci, a także napełnienia czynnikiem chłodniczym. Pamiętajmy, aby w późniejszym czasie wykonywać serwis klimatyzacji podczas którego zostanie ona ponownie napełniona, a filtry zostaną wyczyszczone.

Napełnianie klimatyzacji najlepiej zostawić fachowcom z Warszawy, posiadającym specjalistyczne, przeznaczone do tego typu prac sprzęty. Nie zapomnijmy również na końcu montażu o usunięciu skroplin plastikowym przewodem.