Praca przy wykończeniach domu czyli montaż podłóg drewnianych

Szukałem pracy na wakacje, ponieważ potrzebowałem pieniędzy, na własne potrzeby, a wiedziałem, że nikt mi za darmo nie da. Postanowiłem więc, że pójdę pracować na budowie. Miałem jako takie pojęcie na ten temat, ponieważ kiedyś byłem u brata i pomagałem mu najpierw przy budowie domu a później przy jego wykończeniu.

Montaż podłóg drewnianych był łatwy

montaż podłóg drewnianychDlatego też szukałem właśnie takiej pracy. Prace znalazłem dość szybko, bez większych problemów, szczególnie, że za ucznia nie trzeba płacić ubezpieczenia ale i składek zus itp. Pracowaliśmy przy wykończeniach domów. Więc praca była dość dokładna, ale dobre było to, że praca pod dachem, ponieważ lato tego roku było akurat deszczowe. Jedynie gdy kończyliśmy tarasy nie było przyjemnie, tak poza tym nie było źle. Montaż podłóg drewnianych okazał się bardzo łatwy, tak samo jako malowanie ścian. Trudne było cekolowanie ścian, zacieranie było już ok, jednak jakby nie patrzeć ręce się strasznie męczyło. Co więcej robiliśmy? Robiliśmy niemal każdy pokój, łącznie z łazienkom. Łazienka to jest ostatnie pomieszczenie, jakie chciałbym wykańczać. Jest tam tyle pracy i to dokładnej na sto procent. Nie ma tam miejsca na jakiekolwiek niedoróbki, wszystko powinno być zrobione dokładnie, ponieważ każdą niedoróbkę zwyczajnie widać. Nie mniej jednak też zrobiliśmy kilka łazienek.

Czasu to zajmuje bardzo dużo, ale za to cena jaką dostajemy za jedną taką usługę rekompensuje nasz wysiłek. Bo wysiłek wbrew pozorom jest i to naprawdę porządny. Przepracowałem tam dwa miesiące ale zarobiłem takie pieniądze, które satysfakcjonowały mnie.