Poliwęglan i jego zastosowanie we wnętrzach

Poliwęglan lity i kanalikowy to materiał, który większość zna z zastosowania na świeżym powietrzu. Można z niego wykonać przystanki autobusowe, wiaty garażowe, zadaszenia dla tarasów i altan, a nawet szklarnie. Jako materiał odporny na działanie różnorakich warunków atmosferycznych jest do tego idealny.

Cechy poliwęglanu litego?

poliwęglan lityPoliwęglan lity posiada o wiele więcej zalet, które sprawiają, że nadaje się on nie tylko do stosowania na zewnątrz domu, ale również wewnątrz niego. Co można z niego wykonać? Poliwęglan lity cena którego jest bardzo korzystna, można wykorzystać do wykonania ścianek działowych. Wcześniej wykorzystywano do tego szkło, które jest ciężkie i mało praktyczne, lub też budowano nieprzejrzyste ścianki z karton-gipsu. W opcji pierwszej musieliśmy się męczyć z ciągłym zmywaniem śladów rąk z szyby, a w drugiej nie widzieliśmy co znajduje się za ścianką co uniemożliwiało delikatne oddzielenie dwóch pokoi, na przykład kuchni od jadalni. Poliwęglan rozwiązuje te problemy. Z jego pomocą uzyskamy przeźroczystą, mleczną lub barwną powierzchnię która podzieli dużą przestrzeń, jednakowoż dając nam możliwość ogarnięcia wzrokiem całego pomieszczenia. Z poliwęglanu można wykonać także sufity podwieszane. Jest to opcja bardzo nowoczesna, która nadaje się do stosowania w domach, jak i w przedsiębiorstwach. Taki sufit daje nam możliwość zastosowania niestandardowego oświetlania.

poliwęglanRównież jest to dobra opcja do przestrzeni industrialnych i loftowych, gdzie jak wiadomo mamy do czynienia z zachowanymi elementami konstrukcji przemysłowych, takimi jak rury. Wtedy takie płyty z poliwęglanu nieco je zasłonią, a przy tym dają możliwość obniżenia sufitu bez konieczności przebudowy. Poliwęglan może być także stosowany przy budowie mebli. Można go zastosować na przykład jako przesuwane drzwi szafy, czy jako fronty szafek kuchennych. Wtedy będą one miały oryginalny wygląd, a przy tym będą bardzo praktyczne. Barwiony poliwęglan sprawi, że nie będzie widać, co znajduje się w szafkach, zatem nie trzeba się obawiać o brak prywatności. W kuchni poliwęglan jest szczególnie dobrym materiałem, ponieważ łatwo się go czyści i nie widać na nim plam z jedzenia i napojów. Jest również odporny na szorowanie i zarysowania, więc można do niego stosować nawet ostre myjki.

Z pewnością jest jeszcze wiele ciekawych zastosowań poliwęglanu litego i komorowego we wnętrzach domowych i firmowych. Warto jest wykorzystać ten materiał i odkryć cały jego potencjał, dzięki czemu nasze wnętrza będą jedyne w swoim rodzaju.