Ocieplanie poddasza pianką – co warto wiedzieć?

Ocieplanie poddasza za pomocą pianki poliuretanowej nie jest rozwiązaniem jeszcze szczególnie rozpowszechnionym w Polsce. Niemniej jest ono już dość dostępne na naszym rynku i tym samym może ono stanowić alternatywne dla powszechnie stosowanych systemów ociepleniowych, zwłaszcza dla bardzo popularnej wełny mineralnej.

Ocieplanie poddasza pianką i dobre parametry

ocieplanie poddasza piankąWarto zatem wiedzieć czym rozwiązanie to się charakteryzuje i jak wypada ono w proponowaniu do innych dostępnych możliwości. Pierwszą rzeczą jaką warto wiedzieć o ociepleniach wykonywanych za pomocą pianki jest fakt, że ten rodzaj ocieplenia ma parametry zbliżone, a nawet nieco lepsze niż wełna mineralna, jeśli chodzi o poziom przenikania ciepłą. Dzięki czemu zasadniczo jest to obecnie najkorzystniejsze rozwiązanie. Dodatkowo zaletą tego rozwiązania jest także fakt, że pianka nakładana jest natryskowo, a co za tym idzie czas wykonania takiej izolacji jest bardzo krótki. Co więcej natrysk umożliwiają doprowadzenie materiału izolacyjnego właściwie w każde miejsce poddasza, co nie zawsze jest możliwe w przypadku wełny. Fakt ten sprawia, że taka izolacja jest szczelniejsza, a tym samym przenikanie energii cieplnej jest mniejsze.

ocieplanie poddasza piankąZaletą tego rozwiązania jest także fakt, że pianka jest materiałem bardzo lekkim, a co za tym idzie nadaje się także do stosowania na lekkich konstrukcjach dachowych, czyli tam gdzie nie można wykorzystać wełny mineralnej z racji tego, że obciążenie poddasza było by za duże. Pianka pur ma także to do siebie, że wzmacnia konstrukcje dachową, co także jest szczególnie istotne w przypadku delikatnych poszyć. Niemniej jak każde rozwiązanie tak i to ma pewne wady. najwięcej zastrzeżeń budzi kwestia łatwopalności pianki PRU, która została zakwalifikowana jako materiał palny przy czym należy jednocześnie zaznaczyć, że zgodnie z obowiązującą klasyfikacją jest to jednocześnie materiał samogasnacy. Co oznacza, ze pianka w razie zapłonu spala się do środka, dzięki czemu gaśnie i uniemożliwia rozprzestrzenianie się ognia. Co ważne ten rodzaj ocieplenia może być wykonywany jedynie przez profesjonalne firmy. Niemniej na dzień dzisiejszy nie powinno być problemu ze znalezieniem wykonawcy. W internecie wystarczy wpisać frazę typu ocieplanie poddasza pianką wykonywane w Białymstoku, Krakowie czy gdzie jest to nam potrzebne, by otrzymać listę firm świadczących tego typu usługi.

Należy jednak sprawdzić czy dana firma ma odpowiednie doświadczenie oraz jakie ma opinie poprzednich klientów Wówczas będzie mieli odpowiednią wiedzę odnośnie tego na jakim poziomie stoją świadczone przez nią usługi.