Obudowy kominka z kamienia

Na rynku dostępnych jest wiele materiałów które stanowić mogą obudowę kominka. Zwykle jest to naturalny kamień lub bardziej nowoczesne rozwiązania jak płyty gipsowo-kartonowej. W tym artykule jednak głównie uwagę poświęcimy portalom wykonanym z kamienia, a ściślej mówiąc marmuru.

Kominek z kamienia – co warto wiedzieć?

kominkiPomimo, że marmur jest surowcem dosyć trudnym w obróbce nie raz możemy spotkać się z pięknie rzeźbionymi, stylowymi portalami marmurowymi. Jest to materiał pasujący zarówno do ekskluzywnych, stylowych wnętrz, a także do tych bardziej w klasycznym stylu. Warto zauważyć, że zarówno parapety z kamienia jak i kamienne portale cechują się dużą wytrzymałością, chyba głównie ze względu na to, pomimo nie małej ceny wciąż surowiec ten jest bardzo chętnie stosowany. Obudowa marmurowa jak i parapety marmurowe są całkowicie odporne na uszkodzenia mechaniczne, a ponadto kominki z marmurową obudową są całkowicie bezpieczne w kwestii działa wysokich temperatur. Jednak największą zaletą takiego rozwiązania zdecydowanie jest prostota czyszczenia. Niestety kominki mają to do siebie, że powodują dużo bałaganu podczas chociażby czyszczenia z popiołu czy dorzucania opału. Jednak marmur jest bardzo prosty w utrzymaniu w czystości, wymaga jedynie przetarcia wilgotną ściereczką.

Poza tym kominki z obudową wykonaną z tego surowca wystarczy dwa razy do roku umyć ciepłą woda z dodatkiem detergentu. Uniwersalność tego typu portali zdecydowanie również przeważa nad innymi rozwiązaniami. Marmur idealnie odnajdzie się we wnętrzach stylizowanych na dawne epoki jak i surowych wnętrzach nowoczesnych.