Nowoczesne żaluzje na fasady budynków

Podczas letnich upałów często szukamy sposobów, by wychłodzić budynek biurowy nie obciążając systemu klimatyzacji. W takich sytuacjach właściciele często podejmują decyzję o zamontowaniu rolet lub żaluzji, które przysłonią światło słoneczne, jednocześnie ograniczając przepływ ciepła do środka.

Żaluzje do montowania na zewnątrz

żaluzje fasadoweMusi być to jednak przemyślana decyzja, ponieważ nie każdy typ zasłony będzie pasował do stylu wykończenia wnętrz. Dlatego warto zastanowić się nad rozwiązaniami dedykowany do montowania na zewnątrz, które nie tylko są praktyczne, ale również nadają całemu budynkowi niestandardowego wyglądu. W budynkach biurowych zazwyczaj wykorzystywane są najnowocześniejsze technologie dostępne na rynku, by zadbać o komfort pracy każdej osoby znajdującej się w środku. Mowa nie tylko o rozplanowaniu przestrzeni, ale również dostosowaniu warunków, zwłaszcza gdy temperatury za oknem nie sprzyjają. W takich momentach bardzo przydatne okazują się żaluzje fasadowe, które poza ograniczeniem przepływu światła słonecznego do pomieszczeń, jednocześnie stają się świetną dekoracją zewnętrzną budynku. Ich nowoczesny wygląd oraz szeroka paleta barw pozwala dopasować model żaluzji do koloru i wystroju budynku. Często połączone zostają z automatyką, by za pomocą specjalnych pilotów dostosować poziom nasłonecznienia do potrzeb pracowników, co zwłaszcza latem okazuje się przydatne. Jest to świetny sposób, aby nie obciążając klimatyzacji zadbać o właściwą temperaturę w środku, która nie będzie wpływała na efektywność pracowników.

żaluzje fasadoweŻaluzje fasadowe montowane na elewacjach dużych rozmiarów, zwłaszcza gdzie występują szeregowo ustawione okna, nadają nowoczesnego wyglądu każdemu obiektowi. Wiele tego typu produktów jest projektowanych na zamówienie klienta, dzięki czemu można wybrać kolor oraz określić typ sterowania, jaki będzie najwygodniejszy w danym budynku. Jest to sporym udogodnieniem dla właścicieli biurowców, gdzie okna pojawiają się w niestandardowych rozmiarach i zajmują większość powierzchni elewacji, przez co wnętrze bardzo szybko się nagrzewa. Zastosowanie żaluzji fasadowych w biurowcach okazało się skutecznym pomysłem, ponieważ zarówno latem, jak i zimą zapewniona jest izolacja budynku. Wpływa to na zmniejszenie kosztów ogrzewania oraz wychładzania pomieszczeń pracowniczych w sezonie, dzięki czemu taka inwestycja bardzo szybko się zwraca.

Nowoczesny wygląd połączony z funkcjonalnością i wygodą – to właśnie wyróżnia żaluzje fasadowe na rynku role zewnętrznych. Nie tylko pozwalają one dostosowywać poziom nasłonecznienia, ale również dbają o elegancki wygląd zewnętrzny.