Niezwykle wydajne dynamiczne piece akumulacyjne

Ogrzewanie elektryczne stało się niezwykle popularne w ostatnich latach, głównie ze względu na bardzo mocny rozwój w tej dziedzinie na naszym rynku. Wcześniej pamiętamy o mało wydajnych grzejnikach elektrycznych, które pożerały ogromne ilości energii. Były to jednak zwykłe grzejniki konwekcyjne, które potrzebowały stałego dostępu do energii aby produkować odpowiednie ciepło.

Zalety pieców akumulacyjnych

 grzejniki elektryczne akumulacyjneJuż wtedy produkowały one dużo ciepła, jednak kojarzą nam się z brakiem oszczędności. Jest to zupełne przeciwieństwo pieców akumulacyjnych, które są niezwykle skuteczne i oszczędne w tym samym czasie. Dzieli się je na dwa, podstawowe typy, te z rozładowaniem statycznym, oraz z dynamicznym. Te pierwsze są mniej wydajne, ale także dużo tańsze. Rozgrzewają się one podczas obowiązywania tańszej taryfy i ciepło oddają przez całą dobę, jednak ciepło oddają jak tradycyjny grzejnik na wodę, co powoduje duże straty energii cieplnej skumulowanej w elementach ją gromadzących. W takim ogrzewaczu nie istnieje także możliwość kontrolowania temperatury w pomieszczeniu. Z kolei, nowoczesne piece akumulacyjne dynamiczne są bardziej wydajne i oszczędne, ich wyższa cena zwraca się w czasie użytkowania.

 grzejniki elektryczne akumulacyjneDziałają one na bardzo podobnej zasadzie, gdzie nagrzewają się w czasie obowiązywania tańszej taryfy, a ciepło oddają przez całą dobę, jednak sposób jego oddawania jest nieco inny. Dalej jest ono akumulowane w magnezytowych blokach, jednak są one połączone z odpowiednim kanałem i wentylatorem, który reguluje jak intensywnie taki grzejnik działa. Dodatkowo, piece to posiadają funkcję mieszania zimnego powietrza z ciepłym, dlatego też pozwalają na bardzo dokładne ustawienie temperatury w pomieszczeniu. Zwykle korzysta się z nich w połączeniu z termostatem, lub instalacją inteligentnego domu. W pierwszym przypadku, jest to wygodny panel na ścianie, który pozwala nam kontrolować temperaturę w domu, a w drugim możemy to robić z dowolnego miejsca na świecie z użyciem naszego telefonu. Dlatego też jest to bardzo nowoczesna technologia, która pozwala na oszczędność, a nie powoduje przy tym spadku komfortu życia.

Jest to instalacja grzewcza, która coraz to szybciej zyskują popularność w naszym kraju ze względu na niskie koszta eksploatacji, oraz wysoką wydajność i wytrzymałość. Są to konstrukcje bardzo solidne, na które otrzymujemy lata gwarancji po zakupie, sprzęt tego typu jest bardzo mało awaryjny, dlatego też praktycznie nigdy się nie psuje. Dodatkowo, nie wymaga on wykonywania żadnych, dodatkowych czynności podczas jego użytkowania.