Meble kolonialne i indyjskie – wnętrza ekskluzywne

Meble kolonialne i indyjskie charakteryzują się tym ,że pomimo upływu wieków od momentu powstania nadal są bardzo ładne ,wygodne oraz praktyczne. Meble kolonialne sięgają swoją historią do początków XVI wieku kiedy to europejskie kolonie pozyskiwały wszelkie bogactwa z krajów dalekowschodnich. Meble indyjskie i kolonialne pochodzą z takich krajów jak Indonezja ,Tajlandia czy Indie.

Meble kolonialne i indyjskie – geneza

 

Meble kolonialne
Meble kolonialne

W dobie podbojów europejskich kolonizatorów hermetycznie zamknięta kultura narodów Azji Południowo-Wschodniej została po części zmuszona do otwarcia się na inne kultury co zaowocowało między innymi nowymi stylami wyrobu mebli. Wszelkie salony, gabinety ,sypialnie drewniane wykonane w stylu kolonialnym cechuje prostota połączona z klasą. Meble indyjskie  takie jak stoły i łóżka drewniane z kolei odznaczają się bogatszym wzornictwem połączonym z praktycznością mebli europejskich. To właśnie w Indiach kolonia brytyjska jako jedna z najpotężniejszych  wywarła bardzo duży wpływ na tamtejszą stylistykę mebli.

W dzisiejszych czasach meble kolonialne noszą w sobie znamiona mebli holenderskich, angielskich, oraz francuskich. Styl kolonialny odznacza się masywnością ponieważ wykonane meble są z litego drewna. Ciężkość mebli kolonialnych potrafi stworzyć poczucie domowego bezpieczeństwa oraz ciepła w mieszkaniu. Meble z drewna utrzymane w stylu kolonialnym to także wiele innych rzeczy a nie tylko kredensy,stoły czy komody. Może to być również pięknie zdobiona,solidna ława drewniana służąca do siedzenia na świeżym powietrzu. Styl kolonialny będący połączeniem stylu orientalnego z kulturą europejską stanowi bardzo wyszukaną opcję aranżacji pomieszczeń. W ofercie można znaleźć zarówno wyroby cechujące się większą prostota a także takie które swoimi skomplikowanymi wzorami potrafią przyprawić o zawrót głowy. Meble kolonialne i indyjskie odznaczają się wyjątkową uniwersalnością dzięki czemu będą świetnym wyposażeniem praktycznie każdego rodzaju wnętrz.

Niezależnie czy aranżacja pomieszczenia ma być wykonana w sposób nowoczesny czy starodawny meble kolonialne w obu tych przypadkach mogą stanowić doskonałe rozwiązanie.