Kostka brukowa jako dobry sposób na ścieżki i podjazdy

Ogrodowe ścieżki i podjazdy wykonuje się z różnych materiałów, które, poza innymi walorami estetycznymi, cechują się także odmiennymi właściwościami i inną odpornością na warunki atmosferyczne.

Kostka brukowa jest trwała

kostka brukowa Wybierając materiał na otoczenie domu należy zwrócić uwagę na to, w jakim miejscu zostanie on położony i jak będzie wykorzystywany. Grube „plastry” drewna wyglądają bardzo ładnie jako ogrodowe ścieżki, natomiast z ich trwałością bywa różnie, a do tego należy uważać przy każdym kroku, jeśli materiał wystaje nad ziemię. Żwirowe ścieżki i podjazdy wyglądają interesująco, ale powstaje problem kamyczków, które rozpryskują się spod kół samochodu, więc rzadko dobrze się sprawdzają. Prosty, solidny podjazd z betonu i ścieżki z betonowych płytek to rozwiązanie na lata, jednak jego urokliwość pozostawia wiele do życzenia. Jest to jednak tanie rozwiązanie, nie wymagające wiele czasu, dlatego też ma swoich zwolenników. Ostatnim z najpopularniejszych rozwiązań jest kostka brukowa, która doskonale sprawdza się w roli materiału na ścieżki, chodniki czy podjazdy. W zależności od fantazji, można wybierać kostkę o odmiennych rozmiarach i kolorach, z której można układać rozmaite wzory, co daje wyjątkowo interesujący efekt. Pozwala to nie tylko stworzyć wyjątkowy podjazd, który kolorystyką i stylem doskonale będzie się wpasowywał w styl domu i ogrodu, czy też ogółem w całe otoczenie.

kostka brukowa Kostka brukowa to materiał bardzo trwały, odporny na mróz i niepogodę, a jeśli zostanie prawidło ułożona, będzie się doskonale prezentować przez lata. Obecnie nowoczesna kostka brukowa z Torunia, Warszawy, Poznania czy jakiegokolwiek innego miasta to doskonały wybór dla każdego, kto ceni sobie estetyczny wygląd podjazdu, ścieżki, alejki czy chodnika. Pomaga w tym fakt, iż kostka jest również odporna na ścieranie i stosunkowo łatwa do czyszczenia, ponieważ wystarczy do tego tylko woda pod ciśnieniem. Znalezienie firmy, która podejmie się położenia kostki w wyjątkowy wzór oraz późniejszego jej czyszczenia nie będzie przysparzać trudności, ponieważ coraz więcej firm zajmuje się takimi pracami. Dzięki większej konkurencji na rynku rośnie poziom usług, a terminy oczekiwania nie są wcale długie. Ostatnia rzecz, o której należy bezwzględnie pamiętać, to wybór kostki o odpowiedniej grubości do danego zastosowania.

Cztery centymetry będą idealne na chodniki, ścieżki i alejki, z kolei sześć centymetrów doskonale nadaje się na podjazdy czy drogi o ograniczonym ruchu samochodów. Jeszcze grubszą warto wybrać, gdy natężenie ruchu jest większe, a do tego po kostce będą jeździć ciężkie samochody, ma przykład dostawcze.