Kiedy stosować grzejnik na podczerwień?

Bardzo często po za sezonem grzewczym potrzebujemy dodatkowego źródła ciepła np w celu szybkiego wysuszenia wypranej odzieży lub po prostu dogrzania pomieszczenia. Bez zastosowania zewnętrznych urządzeń nie byli byśmy w stanie tego zrobić. Idealnym rozwiązaniem są w takim przypadku jest elektryczny grzejnik na podczerwień.

Grzejnik emitujący promieniowanie

grzejniki elektryczne na podczerwieńBardzo nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie pozwalające na szybkie i sukcesywne dogrzanie danego pomieszczenia. Obecnie najczęściej polecanym produktem przez specjalistów z branży cieplnej jest grzejnik elektryczny na podczerwień. Urządzenie generujące energię promieniowania, która rozprzestrzenia się w pomieszczeniu za pomocą najprostszych fal elektromagnetycznych. W przypadku tego typu ogrzewania powietrze nie staje się nośnikiem ciepła. Cała zgromadzona energia zostaje przekształcona w ciepło w wyniku absorpcji czyli pochłaniania jej przez zlokalizowane w pomieszczeniu organizmy żywe oraz przedmioty stałe z otoczenia. Nośnikiem ciepła stają się wszystkie powierzchnie, które ograniczają pomieszczenie ( ściany, sufit, podłoga). Z tego też względu temperatura w pomieszczeniu jest bardzo mało zróżnicowana nie przekracza 2 stopni Celsjusza. Aby zamontować grzejnik elektryczny na podczerwień nie musimy posiadać specjalistycznej wiedzy technicznej. Cała procedura montażu jest bardzo prosta i dokładnie wyjaśniona w instrukcji dołączonej do urządzenia.

grzejniki elektryczne na podczerwieńZamontowanie paneli na podczerwień praktycznie całkowicie ogranicza cyrkulację powietrza w pomieszczeniu. Dzięki temu systemy te są idealnym rozwiązaniem dla alergików. Mimo tego, że promieniowanie podczerwone nie podgrzewa znajdującego się w pomieszczeniu powietrza jonizuje je ujemnie. Działanie to ma bardzo pozytywny wpływ na samopoczucie oraz stan psychofizyczny osób znajdujących się w pomieszczeniu. Warto tutaj wspomnieć, że ten typ ogrzewania od lat używany jest w inkubatorach dla noworodków, Pomieszczenie ogrzewane przy pomocy grzejnika elektrycznego na podczerwień nie ulega wysuszeniu. Wielu producentów grzejników realizuje tworzenie paneli na specjalne zamówienie klientów z wybraną przez nich fakturą lub teksturą.

Podsumowując grzejniki elektryczne na podczerwień są bardzo innowacyjnymi i nowoczesnymi rozwiązaniami dla ludzi, którzy cenią sobie ekologiczny oraz higieniczny tryb życia. Dodatkowym plusem takiego ogrzewania jest prostota obsługi oraz montażu dzięki czemu po zakupie sprzętu będziemy mogli zamontować go samodzielnie w domu. Sprzęt jest gotowy do użycia od razu po podłączeniu go do prądu elektrycznego.