Kiedy opłaca się kupić suwnicę pomostową?

Każde urządzenie wspierające procesy technologiczne i logistyczne w przedsiębiorstwie to dobra inwestycja. Skąd jednak mieć pewność, że akurat dany sprzęt jest w tym momencie najbardziej potrzebny? Wiele kontrowersji budzą suwnice, które nie ukrywając, nie należą do najtańszych, choć wciąż większość przedsiębiorców decyduje się je zamontować.

Suwnice do rozładunku towaru

suwnice pomostowePowodów ku temu jest sporo, lecz najpierw należy skupić się na profilu działalności danej firmy, a także obecnym zapotrzebowaniu. Kto powinien zainwestować w suwnice? Suwnice wykorzystywane są w transporcie bliskim do zautomatyzowania procesu przenoszenia cięższych, nieporęcznych towarów między dwoma stanowiskami, magazynami lub środkami transportu. Każdy z pewnością niejednokrotnie widział podobne urządzenie, chociażby w portach, na niektórych placach budowy, w magazynach lub halach produkcyjnych. Firmy odpowiedzialne za wyładunek, rozładunek, przeładunek oraz produkcję bardzo często kupują niezawodne suwnice pomostowe, bramowe lub półbramowe, w zależności od czynności, jakie muszą wykonywać. W przypadku rozładunku kontenerów oczywistym wyborem będzie zainstalowanie suwnic, gdyż towar jest zbyt ciężki, aby przetransportować go innymi środkami transportu bliskiego.

suwnice pomostoweSuwnicę pomostową opłaca się kupić, kiedy często dochodzi do przemieszania ładunków na składowiskach, na przykład ze strefy dostaw do magazynu lub strefy wysyłki. Warto również wyposażyć się w te urządzenia, jeżeli konieczne jest ciągłe przemieszanie komponentów między stanowiskami produkcyjnymi. Tym samym zachowana jest ciągłość wytwarzania produktów i zagwarantowana jest oszczędność czasu, a pracownik nie musi nic dźwigać. Nie ma znaczenia, czy przedsiębiorstwo jest duże, czy wyłącznie służy do przeładunku towarów, różnego typu suwnice zawsze będą stanowiły dodatkowe wsparcie dla pracowników oraz zainstalowanych systemów. Awaryjność takiego sprzętu jest bardzo niska, dlatego w większości raz zamontowane, nie będą wymagały zbyt szybkiego serwisu wykonanego przez fachowców.

Aby ustalić, jaki typ suwnicy będzie niezbędny dla danego przedsiębiorstwa oraz które z urządzeń będzie najodpowiedniej pasowało do typu magazynu, warto skonsultować się z firmami odpowiedzialnymi za projektowanie i produkcję suwnic. Najczęściej tacy specjaliści zajmują się również montażem urządzenia, podłączeniem go we właściwym miejscu, a także regularnym konserwowaniem, a w razie potrzeby również serwisem. Są oni w stanie doradzić i dopasować odpowiednie suwnice do każdej potrzeby zleceniodawcy.