Kartony o określonym wymiarze

Przy różnych okazjach przydają się ludziom kartony. Bywają przydatne do przechowywania chwilowo niepotrzebnych rzeczy w stajence lub na strychu. Dzięki pudełkach kartonowych o określonych wymiarach ludzie mogą zachować względny porządek w swoim schowku. Niezależnie od tego, czy to piwnica czy stajenka, czy garaż kartony mogą się przydać.

Kartony duże i małe

Jeśli wysyłamy do rodziny przebywającej za granicami Polski paczkę na święta, można wszystko wpakować na przykład do kartonu po odkurzaczu. Jeśli okaże się on za mały, warto zainwestować w duże pudełka kartonowe na wymiar, które można zamówić przez internet lub kupić na poczcie, jeśli oferowane tam wymiary odpowiadać będą potrzebom klienta. Gdy zamówienie zostanie przyniesione przez kuriera, pudełko będzie zapewne złożone. Trzeba je wtedy samodzielnie starannie złożyć zgodnie z instrukcją dołączoną do produktu. Bywa tak, że instrukcja jest narysowana na wewnętrznej części pudełka kartonowego. Jest to dość częste zjawisko. Bez odrywania wzroku od produktu można wtedy go składać. W zależności od zawartości paczki można dla bezpieczeństwa podkleić pudełko taśmą klejącą w kilku miejscach, choć są one skonstruowane tak, aby nie psuły się po złożeniu. Oczywiście, przed zapakowaniem warto sprawdzić, do ilu kilogramów producent zaleca eksploatację pudełka kartonowego.

Jeśli jednak chodzi o prezenty świąteczne dla rodziny, waga powinna być poniżej dopuszczalnej maksymalnej ładowności kartonu. Pakując paczkę do wysłania bowiem, ludzie zwracają uwagę także na jej wagę właśnie, by nie zapłacić za przesyłkę zbyt dużo. Musi ona wtedy mieścić się w określonych w regulsaminach przewoźnika granicach. Są to wymogi zarówno wagowe, jak i wymiarowe. Dlatego przed zamówieniem pudełka kartonowego warto dokładnie sprawdzić owe wymogi. Może okazać się, że osoba wysyłająca będzie zmuszona nadać dwie paczki świąteczne, wtedy będą więc potrzebne dwa duże pudełka kartonowe na wymiar. Warto od razu kupić dwa lub nawet więcej. Może okazać się bowiem, że w ostatniej chwili zostaną zakupione jakieś produkty czy prezenty, które nie zmieszczą się w tamtych paczkach. Jest też możliwość, że tamte pudełka będą już zamknięte i zaklejone. Warto pamiętać także, że karton nie jest trwałym materiałem, dlatego dobrze jest zwrócić uwagę, czy z produktów w gotowej paczce nie wystają żadne ostre końcówki, które mogłyby zepsuć pudełko kartonowe. Pozwoli to uniknąć tego, że początkowo mały otwór powiększy się, powstanie duża dziura, a część prezentów wypadnie i zginie w drodze.