Jakie zalety mają zlewy stalowe?

Zlew w kuchni to rzecz, która codziennie jest użytkowana, a zatem codziennie jest narażona na różnego typu uszkodzenia. Używanie wrzącej lub lodowatej wody, ostre noże, czy ciężkie garnki żeliwne mogą sprawić, że zlew będzie szybko niszczał i tracił nie tylko walory estetyczne, ale też higieniczne. W zarysowaniach czy pęknięciach zbierają się zabrudzenia czy bakterie, które potem trudno jest usunąć.

Doskonałe zlewy ze stali

zlew stalowy podblatowyLepiej zatem wybrać taki zlew, który będzie wytrzymały. Jednym z najczęściej polecanych zlewów są zlewozmywaki wykonane ze stali. Stal to tworzywo nierdzewne, więc nie trzeba się martwić o to, że podczas codziennego używania zlewu pojawi się na nim korozja. Dodatkowo stal jest twarda i trwała, zatem zlew nawet po wielu latach użytkowania będzie tak samo dobrze się prezentował. Higieniczny zlew stalowy podblatowy ma także tę zaletę, że jest bardzo łatwy w czyszczeniu bez specjalnych preparatów. Zlewy granitowe trzeba myć odpowiednimi środkami i unikać szorowania ostrymi gąbkami. Natomiast zlewy z tworzywa sztucznego szybko niszczeją, więc także trzeba uważać przy sprzątaniu.

zlew stalowy podblatowyZlewy stalowe wystarczy spłukać obficie wodą z dodatkiem środka myjącego. Zlewów stalowych nie da się zarysować, nie mają też porów ani wgłębień, więc nie ma szansy, że będą się na nim osadzały grzyby, pleśń czy bakterie. Dodatkowo taki zlew ma uniwersalny szaro-srebrny odcień, który będzie pasował do każdej kuchni. W przeciwieństwie to zlewów z tworzywa sztucznego nie będzie się odbarwiał. Przy tych drugich często wokół odpływu tworzy się brzydki, ciemny nalot, ponieważ w tym miejscu schodzi lakier i kolor zlewu. Nie da się tego niczym doczyścić, taki zlew nadaje się tylko do wymiany. Zlew stalowy nie odkształca się także pod wpływem uderzenia, postawienia na nim ciężkiego garnka, czy też używania naprzemiennie gorącej i zimnej wody. Warto zaznaczyć, że zlewy stalowe występują w wielu wersjach, na przykład jedno i dwukomorowych, z ociekaczem, czy w nietypowym kształcie, takim jak kwadra czy koło. Taki zlew na pewno będzie się wyróżniał na tle innych, a jego cena wcale nie musi być wyższa.

Zlewy stalowe to dobry wybór nie tylko do mieszkania czy domu, ale także w lokalach gastronomicznych czy hotelach. Taki zlew jest przede wszystkim bardzo higieniczny, łatwy w czyszczeniu, jak również wytrzymały. Zlewy ze stali nierdzewnej są odporne na korozję, dobrze wyglądają i nie są takie drogie jak zlewy z granitu czy marmuru. Na pewno zlew stalowy to dobra inwestycja zarówno do domowej, jak i do profesjonalnej kuchni.