Jakie zalety ma ocieplanie pianką?

Wiele osób zastanawia się nad tym jak skutecznie, szybko i niedrogo ocieplić swój dom. Odpowiednia izolacja jest bardzo ważna, bo przez mostki cieplne nagrzane powietrze będzie uciekać z domu. Wtedy trzeba podkręcać ogrzewanie na maksa, by osiągnąć pożądaną temperaturę. Rachunki rosną, szczególnie jeśli mamy ogrzewanie na prąd.

Ocieplenie metodą natryskową

ocieplenia pianką poliuretanowąPrzez szpary w izolacji ,,wchodzić” będzie także chłodne powietrze zimą i gorące latem. Bez dobrej klimatyzacji się też nie obędzie. Jaką zatem izolację termiczną wybrać, tak by uniknąć tego typu nieprzyjemności? Obecnie najbardziej polecane są ocieplenia pianką poliuretanową w mazowieckim czy innym województwie. Taki rodzaj ocieplenia wykonuje się metodą natryskową – specjalnym urządzeniem tryska się miękką pianę, która po chwili stwardnieje, trochę jak pianka montażowa. Jakie zalety ma taka opcja? Przede wszystkim wykonanie natrysku jest bardzo szybkie. Nawet w przypadku ocieplenia dużych powierzchni np. całego poddasza całość prac można wykonać w jeden dzień. Nie trzeba nić przycinać, jak w przypadku wełny, ani kleić i czekać aż wyschnie jak przy styropianie. To przyspiesza całość prac budowlanych. Druga zaleta to mozliwość wykonania ociepleń w dowolnym miejscu i na dowolnej powierzchni.

ocieplenia pianką poliuretanowąOcieplać pianką można skośne stropy na poddaszu, wnęki ścienne w salonie, jak również zewnętrzne przemysłowe zbiorniki na wodę (ściany oraz fundamenty). Pianka dobrze ,,trzyma” się każdej powierzchni i jest odporna na działanie czynników zewnętrznych. Warto zaznaczyć, że pianka to nie tylko izolacja termiczna, ale także hydroizolacja, to zatem produkt dwa w jednym. W przeciwieństwie do styropianu przy ociepleniu pianką nie ma łączenia poszczególnych elementów, nie ma zatem słabych punktów izolacji (mostków termicznych). Styropian ponadto z czasem traci swoje właściwości, a plamy z kleju mogą prześwitywać nawet przez tynk. Z kolei wełna jest bardzo ostra, pyląca, niedobra dla alergików, również przy łączeniu jej pasów mogą powstawać mostki cieplne. Pianka nie wymaga też żadnych elementów montażowych ani łączących typu kleje, zaprawy, folie, które potem zostają na placu budowy i nie ma co z nimi zrobić. Przy natrysku pianką nic się nie marnuje, nie ma żadnych odpadów, jest zatem bardziej ekologiczna.

Kończąc rozważania, z pewnością nie ma lepszego rozwiązania w kwestii ocieplenia niż natrysk pianką poliuretanową. Eksperci budowlani natrysk wykonają bardzo szybko, dokładnie oraz profesjonalnie, tak by każdy klient był zadowolony w pełni z tej usługi.