Jakie są koszty wykonania profesjonalnej aranżacji wnętrz?

Jeszcze kilka lat temu na profesjonalnego projektanta wnętrz stać było tylko osoby najbogatsze. Na skorzystanie z ich usług decydowali się też przedsiębiorcy, którzy chcieli urządzić swoje biura zgodnie z aktualnymi trendami. Dziś wiele się w tej kwestii zmieniło. Architekci wnętrz prowadzą swoją działalność w wielu miastach Polski, a ceny projektów nie są zbyt wygórowane.

Aranżacja wnętrz całego domu

aranżacja wnętrz domówDlaczego warto korzystać z ich pomocy? Architekt wnętrz to osoba, która ma nie tylko gruntowną wiedzę na temat architektury pomieszczeń prywatnych, przedsiębiorstw czy obiektów usługowych, ale też zmysł artystyczny oraz orientuje się w światowych trendach. Jest na bieżąco z najnowszymi pomysłami w świecie projektowania wnętrz. Potrafi też przekonać nas do swoich pomysłów, nie boi się odważnych kroków, ale również słucha wytycznych inwestora. Aranżacja wnętrz domów może dotyczyć wszystkich pomieszczeń lub tylko wybranych, np. salonu czy kuchni. Wykonywane są też projekty mieszkań w blokach i wieżowcach. Na czym polega praca osoby zawodowo się tym zajmującej? Przede wszystkim na podstawie dokładnych wymiarów mieszkania oraz rozmowy z inwestorami ustala ich oczekiwania. Poznaje też preferencje dotyczące stylu oraz kolorystyki. Każde z projektowanych wnętrz musi być nie tylko estetycznie wykonane, ale też ergonomiczne i funkcjonalne. Z uwagą dobierane są też meble oraz dodatki.

aranżacja wnętrz domówProfesjonalny architekt nie tylko projektuje, ale też doradza. Wielu z nich przedstawia inwestorowi wirtualny rysunek koncepcyjny. Na jego postawie można ocenić, czy projektant podąża we właściwym kierunku. W ten sposób możliwe jest też pokazanie, jak w praktyce wyglądać będą zaproponowane zmiany aranżacyjne. Większość profesjonalistów wycenia swoje usługi, określając cenę jednostkową za metr kwadratowy domu lub mieszkania. Cena finalnej pracy to ok. 1000-2000 zł w zależności od projektu oraz wielkości pomieszczeń. Nie jest to więc cena zbyt wygórowana, zwłaszcza że gruntowne remonty przeprowadzamy raz na jakiś czas. Gdzie zatem szukać profesjonalnych projektantów wnętrz? Najlepiej skorzystać z usług poleconej firmy, zwłaszcza jeśli mamy możliwość ocenić efekty jej pracy w realu. Można też poszukać specjalistycznej firmy w internecie. Na stronach internetowych architekci wnętrz nie tylko publikują zdjęcia swoich projektów, ale też referencje. Zawód architekta wnętrz jest bardzo wymagający i wszechstronny.

Projektant z jednej strony musi mieć wysokie poczucie estetyki, z drugiej być otwartym na propozycje i wytyczne inwestora. Niekiedy pogodzenie obu tych dróg nie jest proste, jednak od tego zależy efekt finalny. Praca z architektem wnętrz bywa niezwykle twórcza. By jednak tak było, konieczne jest zatrudnienie profesjonalnej firmy z doświadczonymi architektami.