Jakie lampy schodowe wybrać?

W ostatnim czasie coraz większy nacisk przykładany jest do wyboru odpowiedniego oświetlenia schodowego. Oświetlenie klatek schodowych jest bardzo ważne przede wszystkim mając na uwadze względy bezpieczeństwa. Wyróżniać się powinno więc wysoką efektywnością świecenia, połączoną z niskim zapotrzebowaniem na zużycie energii.

Lampy schodowe – czym się różnią?

schodyW ostatnim czasie spotkać się można z wieloma rodzajami oświetlenia schodowego, które różnią się między sobą istotnie pod względem parametrów czy też zasad działania. Dla większości osób zdecydowanie najlepszym wyborem okazać się może jednak to, które wyposażone zostało w czujnik ruchu. Oprócz tego coraz częściej spotkać się można z takimi jego odmianami, które dodatkowo wyposażone zostały również w czujnik zmierzchu. Dzięki temu oświetlenie takie aktywować się będzie automatycznie tylko w określonych wcześniej porach. Dodatkowo jego aktywacja będzie miała miejsce tylko wtedy, gdy ktoś będzie przechodzić w jego pobliżu. Jeżeli chodzi o wysokojakościowe lampy schodowe kluczowe jest ich rozmieszczenie w odpowiednich miejscach klatki schodowej. Można je rozmieścić na przykład bezpośrednio na ścianie, nad każdym lub też co kilka stopni. Dzięki temu będzie można mieć stuprocentową gwarancję co do możliwości korzystania z klatki schodowej również nocą. Zasilanie takich właśnie źródeł światła następować może z sieci. W takim przypadku warto przemyśleć ich założenie jeszcze przed wykończeniem klatki schodowej czy też schodów. Alternatywnie, skorzystać można z takich lamp, które zasilane są na baterie. W połączeniu z zaimplementowanym w nich czujnikiem ruchu będzie można mieć pewność, że bateria nie będzie w stanie się zbyt szybko wyczerpać.

oświetlenie schodoweCzujnik zmierzchu w takich lampkach pozwoli uchronić się przed niepotrzebnym uruchamianiem się ich gdy nie ma takiej potrzeby, na przykład w dzień. Innym rodzajem oświetlenia na schody okazać się mogą lampy wykonane w technologii LED. Ze względu na sposób ich działania wyróżniają się one znikomym zapotrzebowaniem na zużycie energii. Wraz z biegiem czasu widoczna jest stale zwiększająca się popularność wysokiej jakości oświetlenia przeznaczonego do stosowania na klatkach schodowych. Wszystko ze względu na fakt, że pozwala ono na zachowanie wysokiego bezpieczeństwa podczas korzystania ze schodów nawet nocą.

Dostępnych jest obecnie wiele różnych rodzajów takiego oświetlenia o różnym poziomie wydajności i sposobie działania. Wybór tego odpowiedniego do swoich potrzeb daję pełną gwarancję pełnego zadowolenia z jego działania.

Więcej na: https://halogen.pl/