Jakie grzejnik wybrać do salonu?

Wybór grzejnika do salonu to nie lada wyzwanie, szczególnie jeśli pomieszczenie jest sporych rozmiarów. Jak wiadomo, salon jest pomieszczeniem reprezentacyjnym, dlatego tak ważne dla mieszkańców jest, by wszystkie elementy wyposażenia znajdujące się na wierzchu były estetyczne i dobrze dopasowane do całej reszty.

Tanie grzejniki stalowe diamond

grzejniki stalowe diamondZ reguły grzejniki umieszczane są w widocznych miejscach, tuż pod oknami. Jeśli salon jest mocno przeszklony, wówczas stosuje się pionowe wersje grzejników. Wśród najpopularniejszych opcji z pewnością można wymienić grzejniki żeliwne (retro), stalowe grzejniki płytowe oraz grzejniki dekoracyjne. Grzejniki żeliwne to te stosowane już od bardzo dawna i rozpoznać je można po charakterystycznym użebrowaniu, w którym w okresie grzewczym przepływa gorąca woda. Obecnie odchodzi się od tego rozwiązania, a zainteresowani ich wyglądem wybierają grzejniki retro charakteryzowane na te z dawnych lat. Współczesnymi i najbardziej popularnymi grzejnikami są stalowe urządzenia płytowe. Te niezwykle funkcjonalne i proste urządzenia pasują do większości wystrojów, dlatego tak chętnie są wybierane. Ponadto z reguły są one przystępnym cenowo rozwiązaniem, co jest ważne szczególnie w przypadku bardzo dużych salonów. Wiele firm ma w swojej ofercie tego typu urządzenia, można znaleźć między innymi grzejniki stalowe Diamond.

grzejniki stalowe diamond Coraz większa popularność zyskują grzejniki ozdobne – mogą przybierać dowolne kształty, nie tracąc na funkcjonalności. Łatwiej jest je dopasować w sposób zindywidualizowany do wnętrza. Wybierając grzejnik, dowolnego rodzaju należy dopasować jego moc do kubatury pomieszczenia i jego zapotrzebowania na ciepło. Bardzo istotna też jest ilość i wielkość okien w pomieszczeniu, a także jego nasłonecznienie. Salon jest z reguły największym pomieszczeniem wewnątrz budynku i wymaga wyższej temperatury niż na przykład sypialnia, dlatego może być konieczność zamontowania w nim dwóch, lub czasem nawet większej ilości grzejników, aby spełniały one swoją funkcję, dlatego tak ważne jest już na etapie projektu wyliczyć zapotrzebowanie na energię cieplną i dobranie odpowiedniej mocy urządzeń. Na przestrzeni lat wygląd grzejników bardzo się zmieniał. Stare, żeliwne grzejniki żebrowe zastąpione zostały lekkimi, stalowymi grzejnikami płytowymi, z kolei dzięki nowoczesnym rozwiązaniom można obecnie znaleźć na rynku funkcjonalny grzejnik, który będzie jednocześnie pełnił funkcje ozdobne.

Niezależnie od wybranego grzejnika: klasycznego, stalowego, czy dekoracyjnego należy dobrać jego odpowiednią moc, gdyż jest to urządzenie przede wszystkim funkcjonalne.