Jaką pompę do kempingu wybrać?

Niezbędnym elementem wyposażenia każdego niemal kampera czy też przyczepy kempingowej okazuje się być pompa. To właśnie ona dbać będzie o dostarczanie odpowiednich ilości świeżej wody. Oczywiście, nie każdy jej rodzaj będzie sprawdzać się tak samo dobrze i odpowiadać będzie na wszystkie potrzeby użytkowników. Przede wszystkim przed wyborem tej odpowiedniej należy ustalić, czy w kamperze działa instalacja nieciśnieniową, czy też ciśnieniowa.

Właściwości dobrej pompy kempingowej

pompa do kempinguDo tej pierwszej doskonale pasować będą wodne pompy ciśnieniowe, jak również i mniejsze pompy elektryczne. Z kolei ta zanurzeniowa doskonale nadawać się będzie do instalacji wodnej w kamperze lub też w przyczepie kempingowej. Pompy wodne w każdym przypadku mogą się mocno różnić między sobą pod kątem ich maksymalnego ciśnienia czy też wydajności. W zależności od potrzeb użytkownika są w stanie pompować od 10 litrów aż do 20 litrów wody na jedną minutę. Pompa do kempingu powinna być więc w niemal każdym przypadku dobierana indywidualnie, gdyż nie ma żadnego jej rodzaju, który sprawdzać się będzie tak samo dobrze w każdej sytuacji. Najbardziej uniwersalnym ich rodzajem są urządzenia o parametrach 12V i 20l/min. Są to urządzenia najbardziej niezawodne, sprawdzające się najlepiej w ograniczonych zastosowaniach, na przykład rodzin z dziećmi.

pompa do kempinguPlusem podobnych urządzeń jest cicha praca, przez co w pojeździe nie będzie stale emitowany irytujący i męczący dźwięk. Co więcej, pompa tego właśnie typu nie sprawia praktycznie żadnych problemów, jeżeli chodzi o jej montaż, który trwać może bardzo krótko. Sprawdzi się ona doskonale w celu zaspokojenia potrzeb w czystą wodę w umywalkach, jak też i kabinach prysznicowych. Maksymalna wysokość podnoszenia wody w nich dochodzi do 6 metrów. Wybierając tą najbardziej odpowiednią pompę do kampera z pewnością nie należy zwracać zbyt dużej uwagi na aspekt cenowy. Zakupienie droższej, ale przy tym lepszej jakości i markowej w dodatku pompy daje większą pewność co do możliwości korzystania z niej przez długi czas bez większych problemów.

W obecnym czasie coraz bardziej popularne stają się podróże kamperem lub też z wykorzystaniem przyczepy kempingowej. Aby korzystanie z takich pojazdów było jednak odpowiednio wygodne, wyposażyć się należy w nowoczesną pompę do instalacji wodnej. Wybór tej odpowiedniej powinien być uwarunkowany indywidualnymi oczekiwaniami, jak również zapotrzebowaniem podróżnych na wodę w czasie przejazdu. Lepszym rozwiązaniem jest kupowanie pompy droższej i lepszej jakości, mniej podatnej na wszelkie awarie.