Jak wybrać idealny mebel wypoczynkowy?

Zakup mebla wypoczynkowego to nie tylko spora inwestycja, ale także brzemienny w skutkach wybór. Bez względu na to, co ostatecznie pojawi się w salonie, będzie służyło do siedzenia podczas czytania, oglądania telewizji czy dotrzymywania towarzystwa gościom. Godziny spędzone na siedzeniu powinny być więc przyjemne i komfortowe. Jak zatem wybrać właściwy mebel wypoczynkowy, który spełni stawiane przez nim oczekiwania?

Narożniki pokojowe i inne meble

narożniki pokojowePoszukując idealnego mebla wypoczynkowego warto w poszukiwaniu inspiracji przeglądać katalogi i strony internetowe, ale wizyta w sklepie także jest nieodzowna. Dlaczego? Zakup mebla do siedzenia bez jego przetestowania może okazać się wyjątkowo nietrafionym wyborem. Poczucie komfortu dla każdego z nas oznacza coś innego – jedni lubią odpoczywać na dość twardych meblach, inni na miękkich, a jeszcze inni – na sprężystych. Poznanie komfortu wybranej sofy lub narożnika może nas utwierdzić w decyzji zakupowej lub zupełnie do niej zniechęcić. Testu komfortu należy zatem dokonać w sklepie i poświęcić na niego nieco czasu. Różnice w twardości siedzisk i oparć w kilku odmiennych modelach są zazwyczaj na tyle duże, że udaje się je wyczuć bez trudu. W takiej sytuacji warto na meblach, oferujących różną miękkość, posiedzieć przez kilka-kilkanaście minut. Po tym czasie zwykle już wiadomo, który rodzaj wypełnienia daje nam najwięcej komfortu.

narożniki pokojoweInnym ważnym krokiem w procesie dokonywania decyzji zakupowej jest wybór rodzaju mebla, który najlepiej spełni nasze oczekiwania. Do wyboru mamy szeroką gamę mebli tapicerowanych, które służą do siedzenia i wypoczywania: meble modułowe, sofy, narożniki pokojowe, fotele, podnóżki, meble z funkcją spania, ruchomymi zagłówkami, z funkcjami relaksu i dodatkowymi udogodnieniami np. wysuwanym stolikiem na laptopa. Na etapie poszukiwania mebla idealnego warto zastanowić się, jaki jego rodzaj będzie dla nas najlepszy. Dla kogoś, kto uwielbia leniuchować na sofie i oglądać filmy, przydatna będzie funkcja relaksu czy ruchome zagłówki. Dla miłośnika Internetu – wysuwana podstawka na komputer a dla osoby przyjmującej wielu gości – wygodna funkcja spania. Współczesne meble bywają także podobne do puzzli – z wielu dostępnych modułów (elementów) konstruuje się własny, indywidualny zestaw, który doskonale pasuje do wnętrza oraz naszych oczekiwań.

Meble modułowe pozwalają na uzyskanie niepowtarzalnych układów i dużą indywidualizację gotowego zestawu. Mebel wypoczynkowy w sporym stopniu ujawnia, kim jesteśmy, jaki tryb życia prowadzimy i co lubimy. Jego wygląd zewnętrzny, komfort i funkcjonalności odwzorowują styl życia. Warto zatem na wybór idealnego mebla tapicerowanego poświęcić więcej czasu, by podjąć dobrą decyzję, procentującą przez wiele lat.