Jak sprawnie oczyścić tapicerkę?

Niezależnie do tego, jak bardzo dba się o samochód, jego tapicerka jest tym elementem, który przyjmuje zdecydowanie najwięcej zabrudzeń. Co więcej, większość z nich jest bardzo trudnych do usunięcia samodzielnie. W takim wypadku, warto zwrócić się o pomoc, do profesjonalnej firmy czyszczącej. Jest to konieczne w każdym przypadku, gdy kurz i brud na tapicerce, zdążył się już mocno utrwalić.

Idealne czyszczenie tapicerki

czyszczenie tapicerkiDzieje się tak najczęściej na skutek wysokiej temperatury, która szczególnie latem, jest typowa dla wnętrza samochodu. Tak utrwalonego brud, trudno pozbyć się samodzielnie przy pomocy odkurzacza. W takim wypadku, najlepiej zwrócić się o pomoc do profesjonalnej firmy czyszczącej, która wykona sprawne czyszczenie tapicerki we Wrocławiu. To, jakiego rodzaju środka oraz sposobu używa dana firma, będzie zależało głównie od materiału wykonania tapicerki. I tak elementy ze skóry, weluru, czy też tkaniny, czyszczone są zazwyczaj z pomocą dedykowanej pianki. Za pomocą takiego środka czyszczącego, należy spryskać zabrudzone miejsce, a następnie je odkurzyć. Brud, pod wpływem działania detergentu, zamienia się bowiem w proszek, który usunąć jest niezwykle łatwo.

 

tapicerkaFirmy sprzątające mają dostęp do tak skutecznych pianek do czyszczenia tapicerki, które bez większych problemów radzą sobie nawet z usuwaniem zabrudzeń takich jak plamy od długopisu. W przypadku tapicerki skórzanej, konieczne jest jednak użycie innego środka, aby nie doprowadzić do jej uszkodzenia. W tym celu, najczęściej wykorzystywane są specjalne mleczka czy też kremy. Działają one nieco łagodniej, nie doprowadzając tym samym do popękania wrażliwej powierzchni skóry. W przypadku plastikowych elementów wnętrza samochodu, wykorzystywany jest dedykowany środek. W przypadku czyszczenia na przykład elementów deski rozdzielczej, korzysta się ze środków z efektem matującym, co sprawi, ze słonce nie będzie odbijało się od powierzchni tego elementu samochodu. Kluczowe w czyszczeniu tapicerki auta, jest użycie specjalnego, dedykowanego odkurzacza. Będzie on w stanie dostać się do najtrudniej dostępnych miejsc w samochodzie.

Czyszczenie tapicerki samochodowej warto wykonywać regularnie. Jest to jedyny sposób, aby uchronić się przed utrwaleniem się wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Gdy jednak już do tego dojdzie, zadanie oczyszczenia tapicerki samochodowej warto jest zlecać profesjonalistom. Mają oni dostęp do urządzeń i rozwiązań, które znacznie ułatwiają im oczyszczenie powierzchni ze skóry, czy też i na przykład z tworzywa sztucznego.

Więcej informacji na stronie www.pogromcyplam.pl!