Jak radzić sobie z zabrudzeniami tworzonymi przez gołębie?

Gołębie to ptaki szczególnie spotykane w Polsce. Na wsi są zazwyczaj hobbystycznie hodowane, natomiast w mieście można spotkać ich całe ogromne grupy na rynkach w centrum. Ludzie, szczególnie dzieci uwielbiają się z nimi bawić.

Siatka na gołębie przy balkonie

siatka przeciw gołębiomZabierają ze sobą na spacery chleb, herbatniki, bułki, które potem rwą lub łamią na malutkie części, a potem takie kawałki rzucają ku szczęśliwym ptakom. Nieco bardziej niegrzeczne dzieci lubią natomiast płoszyć ptaki wbiegając pomiędzy ich skupioną grupę. Zszokowane ptaki wzlatują wówczas z impetem w powietrze. Jednakże obecność ptaków w ludzkim życiu nie ogranicza się jedynie do sporadycznych spacerów po mieście. Gołębie potrafią być również bardzo uciążliwe. Takie ptaki szczególnie dają się we znaki osobom dorosłym. Ich tendencja do załatwiania swoich potrzeb fizjologicznych w każdym miejscu sprawia, że wizerunek różnych miejsc dużo traci na uroku. Na przykład potrafią bardzo oszpecić widok miejsc publicznych. Przystanki komunikacji miejskiej są zazwyczaj bogato „ozdobione” ptasimi odchodami. Podobnie jest z tablicami informacyjnymi lub dużymi reklamami typu bilbord. Zazwyczaj jednak problem tyczy się parapetów lub balkonów.

siatka przeciw gołębiomWarto wówczas zastanowić się nad dobrym zabezpieczeniem tych miejsc przed niezapowiedzianymi wizytami gołębi. Zarówno przy rodzinnych domach, jak i przy miejscach użytku publicznego typu szpital, urząd przydaje się zastosowanie specjalnych systemów ochronnych. W takich przypadkach bardzo dobrze się sprawdza siatka przeciw gołębiom. Montując ją dookoła balkonu ma się pewność, że gołąb nie tylko nie pobrudzi balustrady, ale również nie pozostawi swoich śladów na podłodze. Takie samo zastosowanie ma użycie siatki przy szpitalu. Jednakże tam siatka sięga zazwyczaj dalej niż tylko okna i ochrania całą elewację. Taka siatka nie szpeci wizerunku budynku ze względu na to, że jest wykonana bardzo profesjonalnie – posiada małe otwory i bardzo cienki splot. To sprawia, że nie rzuca się ona tak intensywnie w oczy jakby się wydawało. Ponadto można wybrać ich kolor w ofercie są proponowane zazwyczaj trzy kolory : czarny, biały i beżowy. Można go idealnie dopasować do koloru elewacji, co sprawi, że siatka będzie wręcz niewidoczna. Dbanie o wizerunek swojego mieszkania lub budynku, który się reprezentuje to bardzo ważna sprawa.

Świadczy to o dbałości o estetykę oraz o profesjonalizmie, który można odnaleźć w każdym szczególe. Inwestycja w siatkę na gołębie to przede wszystkim inwestycja w estetyczny i reprezentatywny wygląd budynku.