Jak doświadczony architekt zaprojektuje łazienkę?

Projektowanie łazienki wydaje się być nie lada wyzwaniem. Jest to przecież pomieszczenie naprawdę małe. Większość ludzi uważa, że powinno być ono przede wszystkim funkcjonalne. Zapominają oni o dodatkach, które przecież sprawiają, iż łazienka zaczyna wyglądać przytulniej. O czym więc pamiętać przy projektowaniu łazienek?

Architekt wnętrz i funkcjonalność przestrzeni

architekt wnętrzZ czym zwykle zmaga się każdy doświadczony architekt wnętrz z małopolskiego? Przede wszystkim chodzi o to, że należy naprawdę wiele uwagi poświęcić temu, aby funkcjonalnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń, której jest przecież niewiele. Możemy zobaczyć jak to się robi w apartamentach na wynajem na terenie województwa małopolskiego. Znajduje się ich wiele na przykład w małopolskiej stolicy, w końcu jest ona odwiedzana nie tylko przez Polaków, ale również obcokrajowców. Dlatego tamtejsze apartamenty na wynajem są zwykle projektowane przez profesjonalistów. Taki architekt poświęca łazience naprawdę mnóstwo uwagi. Rozpoczyna się od doboru odpowiedniego wyposażenia, które musi współgrać z wybraną kolorystyką ścian i podłogi. Bardzo ważne jest, aby nie przesadzić. Architekt wybiera więc zazwyczaj jedynie dwie barwy – i jedynie takie elementy umieszcza we wnętrzu.

architekt wnętrzLepiej rezygnować z kontrastu na rzecz bezpiecznych kolorów, na przykład delikatnej zieleni, która idealnie komponuje się z bielą. Małopolscy architekci polecają też stosowanie barw z ciepłej palety, gdyż będą one kojarzyły się z latem – a więc i z relaksem. A łazienka ma być przecież miejscem, które pozwoli nam na relaks niczym w salonie spa. Jeżeli chodzi o dekorację, tutaj również architekci wnętrz polecają zachować umiar. Wskazują oni na to, że za dekorację może służyć nawet… otwarty regał! Wystarczy ułożyć na nim kolorowe ręczniki (oczywiście w odpowiednich barwach, współgrających z całym pomieszczeniem!). Ich widok sprawi, że znów będziemy mogli poczuć się jak w salonie spa. Ciekawą opcją polecaną przez niejednego architekta jest też umieszczenie w łazience…rośliny! Jeżeli mamy okno w łazience, warto się na to zdecydować. Zieleń zawsze dobrze się kojarzy – ze spokojem i bezpieczeństwem – a w wilgotnym pomieszczeniu roślinka będzie miała dobre warunki do rozwoju. Widok zieleni w łazience przyniesie nam z pewnością ukojenie.

To tylko niektóre wskazówki, które wykorzystują w swoich projektach małopolscy architekci wnętrz. I my sami możemy dzięki temu zaprojektować modną, funkcjonalną, ale przede wszystkim przytulną łazienkę. Dzięki temu codzienne zabiegi higieniczne i kosmetyczne będą dla nas prawdziwą przyjemnością!