Gdzie upolować najlepsze okazje – mieszkania na sprzedaż Kraków

mieszkaniaCoraz więcej osób decyduje się na zakup swojego M-4. Mieszkania na sprzedaż Kraków można w niesamowicie szybki sposób odnaleźć, dla przykładu za pomocą gazet lub przeglądarki internetowej. Najważniejsze pytanie aczkolwiek brzmi – wybrać mieszkanie z rynku używanego czy pierwotnego? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym tekście. Nabycie mieszkania z drugiej ręki ma swoje wady i zalety.

We współczesnych czasach największą wadą zakupu takiego mieszkania jest brak możliwości ubiegania się o dotację – co było możliwe jeszcze niedawno dzięki programowi „Rodzina na swoim”. Poza tym, osoba nabywająca mieszkanie musi opłacić podatek od czynności cywilno-prawnych, który wynosi 2% kosztu transakcji. Istotną wiadomością jest też fakt, iż ten wydatek nie może być dofinansowany kredytem hipotecznym. Do plusów transakcji należy w głównej mierze fakt, iż to zbywca ma obowiązek oddania wszelkich wymaganych dokumentów, które potwierdzają prawo do lokalu – tak więc mamy uregulowaną sytuację prawną. Poza tym, mamy sposobność wszelakie informacje sprawdzić w wypisie z Księgi Wieczystej. Aczkolwiek, powiązane jest to z zwiększonymi ratami, gdyż do momentu uformowania zabezpieczenia, oprocentowanie pożyczki jest podwyższone. Inną, niesamowicie istotną informacją jest fakt, że zaaranżowanie lokalu zakupionego z drugiej ręki może być w stu procentach sfinansowane pożyczką hipoteczną. Jeśli chodzi o lokale z rynku pierwotnego, największą ich plusem jest fakt, iż mieszkanie jest w stu procentach nowe. Z tego względu szybciej można także odnaleźć korzystniejszą dla nas ofertę, ponieważ wybór jest wyraźnie większy. Na dodatek, istnieje sposobność negocjowania kosztów oraz nie ma konieczności zapłacenia taksy CPC. Oprócz tego, nowe budownictwa mają lepszy standard powiązany przykładowo z bramą czy garażem naziemnym, co związane jest z lepszym zagwarantowaniem ochrony. Jeśli chodzi o wady mieszkania deweloperskiego, to największą zdecydowanie jest ich niesamowicie wysoki koszt. Poza tym, jeżeli konkretne mieszkanie jest budowane, to trzeba liczyć się z dłuższym oczekiwaniem na przeprowadzenie się do niego. Ważną wiadomością jest też fakt, iż nie możemy w mieszkaniu zamieszkać od razu po wybudowaniu, bo oddawane jest ono w stanie czystym, a mianowicie bez  mebli.

Jeśli chodzi o obszary, w których kupno mieszkania najbardziej się opłaca, należy wymienić takie miejscowości jak Kraków, Bielsko Biała czy Gdańsk.