Efektowne i funkcjonalne plisy okienne

Oprócz klasycznych, prostych wariantów rolet, a także modelu rzymskiego, ogromnym zainteresowaniem na rynku cieszy się także ich wariant plisowany. Zapewnia on oknom efektowny wygląd, dzięki czemu nie potrzeba dodatkowych dekoracji. Takie rozwiązanie zaoszczędza także sporo miejsca w pomieszczeniu, ponieważ nowoczesna plisa doskonale przylega do okna.

Idealne plisy na okno

oknoDzięki temu, że producenci oferują również wykonanie rolety na wymiar, będzie ona pasowała do każdego typu okiennicy. Wybierać można też pomiędzy bezinwazyjnym i inwazyjnym sposobem przytwierdzenia osłon do ramy okiennej. Istnieje wiele modnych sposobów na to, by za pomocą odpowiednio dobranej osłony okiennej zapewnić wnętrzu odpowiedni poziom zaciemnienia, a także oryginalnie je udekorować. Niektóre z nich nie wymagają wiercenia dziur w ramie okiennej, dzięki czemu zyskały miano bezinwazyjnych rozwiązań. W wielu przypadkach jednak czynnikiem decydującym o tym, czy klient zdecyduje się na daną opcję osłony, są względy estetyczne. Roleta, plisa lub zasłona rzuca się w oczy po wejściu do pomieszczenia. Właśnie dlatego priorytetem współczesnych producentów osłon okiennych staje się połączenie walorów estetycznych z ich funkcjonalnością.

plisyDla osób, które cenią sobie możliwość swobodnej regulacji dopływu światła do pomieszczenia, najlepszym wyborem będą właściwie dobrane plisy – Sopot stanowi lokalizację, w której działa wiele firm specjalizujących się w ich produkcji. Oprócz znajomości modnych trendów i nowinek branżowych są one w stanie wykonać dla klienta niemal każdy typ osłony. Istnieje ogromny wybór standardowych rolet plisowanych, choć zamówić można również moskitiery przyjmujące taką formę. Taki produkt pełni funkcję dwa w jednym, chroniąc lokatorów nie tylko przed nadmiernym nasłonecznieniem pokoju, ale także wtargnięciem do niego insektów. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza latem. Jedną z najistotniejszych zalet nowoczesnych plisowanych rolet jest możliwość ich bezinwazyjnego montażu. Brak konieczności wykonywania dziur w ramie okiennej czyni je niezwykle popularnymi wśród wielu klientów. Dzięki nowym technologiom współcześni producenci osłon okiennych są też w stanie zaoferować klientom wiele ciekawych rozwiązań w zakresie plis, do których zaliczają się np. rolety termoizolacyjne. Dzięki specjalnej warstwie ochronnej zapewniają one chłód w upalne dni, a zimą — skutecznie zatrzymują ciepło w mieszkaniu.

Praktycznym i efektownym wariantem są także rolety plisowane zaciemniające oraz zamawiane na wymiar. Dzięki temu można z powodzeniem zastosować je zarówno w przypadku pionowych, jak i dachowych okien.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na: www.cowoknie.pl!