Dźwięk odkurzania centralnego

Zachowanie odpowiedniego porządku w miejscu swojego zamieszkania jest bardzo ważną kwestią, przede wszystkim wszystko jest wtedy bardziej zorganizowane i przyjazne dla oka, nie odrzuca gości i prezentuje nas z dobrej perspektywy.

Odkurzanie centralne jest ciche

odkurzanie centralneMocno zakurzone pomieszczenia w których się mało sprząta są za to znacznie mniej przyjazne, jest w nich bardziej duszno, czasami można odczuwać charakterystyczny zapach starego kurzu, a szczególnie drażniące jest to dla osób alergicznych, które źle reagują na duże stężenie kurzu w powietrzu. Jest wiele powodów dla których ludzie nie sprzątają , często jest to po prostu lenistwo, czasami jest to właśnie spowodowane alergią, a czasami niektóre osoby skarżą się na zbyt duży hałas, a cierpią chociażby na migrenę. To ostatnie denerwuje zapewne każdego z nas, jednak jesteśmy w stanie jakoś to przeżyć, na chwilę odmawiając swojego komfortu. Jednak nie jest to obowiązkowe cierpienie, gdyż istnieją sposoby na ciche sprzątanie. Nie musimy korzystać z tradycyjnych odkurzaczy, czy też z mocno hałasujących wodnych odpowiedników. Dobrą opcją jeśli chcemy mieć spokój jest ciche odkurzanie centralne, które pozwala na praktycznie bezdźwięczne odkurzanie w naszych domach. Zwykle jednostka centralna takiego odkurzacza umieszczona jest w pomieszczeniu oddalonym od strefy mieszkalnej, dlatego też hałas przez niego tworzony jest dla nas niesłyszalny w trakcie odkurzania.

odkurzanie centralneJedyną rzeczą jaką słyszymy jest świst zasysanego przez wąż powietrza, który zależnie od mocy odkurzacza będzie różnie intensywny. Jednak jest to dźwięk, który kompletnie nie przeszkadza i tego już nie da się uniknąć. Odkurzacz centralny produkuje jedynie dźwięk w pomieszczeniu w którym jest umieszczony, oraz na zewnątrz budynku, gdzie odprowadza zużyte i mocno zakurzone powietrze. Jednostka tego typu najczęściej umieszczana jest w różnego rodzaju pomieszczeniach technicznych, garażach, czy w piwnicach, czyli w miejscach mocno oddalonych od głównie zamieszkiwanej strefy domu, dlatego też dźwięk nie przedostaje się przez tyle pomieszczeń. Wiele osób wierzy w to, że dźwięk mocno jest słyszalny w ścianach budynku, gdzie przebiega cała instalacja takiego odkurzacza, jednak jest to bezpodstawny mit. W rurach PCV płynie tylko zasysane powietrze, więc jedyny dźwięk jaki może tam powstawać, to charakterystyczny świst, jednak nie będzie on słyszalny zza ściany.

Dźwięk produkowany jest tylko i wyłącznie przez jednostkę centralną osadzoną w odpowiednim pomieszczeniu do którego możemy zainwestować w dodatkową i bardzo tanią instalację absorbującą dźwięk, jeśli mamy cienkie ściany i przedostaje się on do następnego pomieszczenia.