Drewniana kuchnia w stylu retro

Prosty, niebanalny i przede wszystkim wysoce funkcjonalny- taki właśnie był styl lat 50. i 60. ubiegłego wieku, który obecnie wciąż inspiruje i podbija serca projektantów. Postmodernistyczne kredensy, industrialne lampy i bogactwo kolorów sprawiają, że retro coraz częściej gości w naszych domowych wnętrzach.

Klimatyczna i stylowa kuchnia

 kuchnie z drewnaZ jednej strony szalone, energetyzujące grafiki Andy’ego Warhola a z drugiej nostalgiczne i delikatne odlschoolowe porcelany polskich producentów, które subtelnie dopełniają wnętrza kuchennych szafek. Dobry design nigdy nie wychodzi z mody, na co dowodów nie trzeba wcale daleko szukać. Vintage’ owe krzesła i stoły na zwężanych nóżkach coraz częściej możemy znaleźć w naszych kuchniach czy salonach, wszechobecna geometria oraz powrót wiodących prym już nie tylko na wybiegach motywów zwierzęcych sprawia, że styl retro przeżywa swój renesans także w architekturze i wzornictwie użytkowym. Klimatyczne, przytulne kuchnie z drewna przywodzą na myśl niezapomniany urlop w górach lub wakacje w babcinym domku na wsi tak bardzo, że czasami aż chce się tam wrócić (nie tylko pamięcią). Gotowe aranżacje projektów funkcjonalnych kuchni z wykorzystaniem naturalnych materiałów możemy znaleźć w Internecie lub zainspirować się trendami z popularnych magazynów wnętrzarskich. Jeżeli marzymy o zbudowaniu prawdziwej przestrzeni „z duszą” perełek designerskich, takich jak unikalne krzesła do jadalni w stylu lat 50. czy 60. warto będzie poszukać na aukcjach.

 kuchnie z drewnaNie ulega jednak wątpliwościom, że kuchnia to miejsce, w którym toczy się całe życie domowników, dlatego zawsze usytuowana jest tak, aby była sercem domu. Nie ma tu miejsca na przypadek, więc zadbajmy o to, aby była przede wszystkim funkcjonalna, ergonomiczna, odporna na ponadprzeciętną eksploatację i służyła nam przez długie lata. Wielu z nas bardzo często decyduje się obecnie na przygotowanie indywidualnego projektu zabudowy, w którym samodzielnie będziemy mogli dostosować układ i rozwiązania przestrzenne. Koncepcja kuchni w stylu retro to pomysł, w którym niezastąpioną rolę będzie pełnić lite drewno- naturalny i ponadczasowy materiał, którego synonimem jest przede wszystkim wytrzymałość. Z barkiem, z wyspą lub w połączeniu z jadalnią- pomysłów na stworzenie wyjątkowego projektu jest mnóstwo, jednak nie zapominajmy o tym, że to właśnie my budujemy jej klimat.

Średnie ceny związane z przygotowaniem mebli oraz kompleksowym montażem zabudowy zaczynają się już od około 3000,00zł w zależności od stopnia skomplikowania projektu, zastosowanych materiałów oraz rozwiązań technologicznych.