Lutospawanie to czynność, która ma na celu połączenie ze sobą danych metali. W porównaniu do migomatu, lutospawanie wprowadza znacznie mniej ciepła w miejsce spawania, co pozwala na zachowanie powłoki cynkowej. Ta metoda sprawia, że detale nie odkształcają się na spawanej powierzchni. Najczęściej praktykowana jest w warsztatach samochodowych, jednak zalety jej użytkowania wykorzystywane są także w innych miejscach.
Czym cechuje się spawarka do lutospawania?
Spawarka do lutospawania swoje zastosowanie znajdzie wszędzie tam, gdzie wymagana jest praca przy dużej ilości powierzchniach pokrytych cynkiem lub aluminium. Dlatego ten model spawarki stosowany jest nie tylko w przemyśle motoryzacyjnym, ale również przy tworzeniu ogrodzeń. Tradycyjne spawanie, a w tym wysokie temperatury, nie są wskazane w przypadku cynku i aluminium, ponieważ prowadzi to do uszkodzeń bariery ochronnej, co w efekcie zwiększy ryzyko powstania korozji i analogicznie – zmniejszy jakość produktu. Fachowa spawarka do lutospawania znacząco minimalizuje powstanie jakichkolwiek skutków ubocznych zarówno na spawanej powierzchni, jak i na bezpieczeństwie użytkownika. Nie bez powodu ten model spawarek jest cenionym i chętnie wybieranym urządzeniem, którego popularność nie spada.
Przy zakupie odpowiedniej spawarki do lutospawania należy skłonić się ku parametrom, które będą odpowiadać przypisanej im pracy. Lutospawanie jest metodą niskoenergetyczną, stąd też prąd i napięcie łuku muszą być niskie, aby urządzenie mogło prawidłowo funkcjonować. Najlepiej sprawdzi się tu profesjonalny sprzęt, który w swoim oprogramowaniu posiada specjalne programy do lutospawania. W takim przypadku wystarczy ustawić numer wybranego programu z tabeli, ustalić grubość materiału i można wykonywać daną pracę. Jest to szybkie i fachowe rozwiązanie, które zachowuje istotną warstwę cynku, nie narażając jej na uszkodzenie. Skutecznym rozwiązaniem okażą się także urządzenia, które wykorzystuje napięcie łuku o niskim poziomie. Innym, równie ważnym aspektem przy wyborze spawarki do lutowania jest łatwa regulacja parametrów, w przypadku jeśli sprzęt nie posiada oprogramowania.
Stosowanie spawarki do lutospawania sprawdza się wszędzie tam, gdzie klasyczne metody spawania nie sprawdzają się. Chcąc zatem uniknąć problemów związanych z korozją oraz sytuacji zagrażających życiu, można skorzystać z metody lutospawania, która okaże się najlepszym rozwiązaniem w trudnych przypadkach. Finalnie można uzyskać niemalże perfekcyjnie gładką powierzchnię.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej to wejdź na stronę spawaj.com.pl!