Dlaczego warto stosować siatkę balkonową na ptaki?

Ptaki, szczególnie takich gatunków jak gołębie, mogą się okazać wyjątkowo niepożądanym lokatorem w wielu różnych sytuacjach. Szczególnie jednak, ich bytność jest niepożądana w takich miejscach, jak na przykład balkony. Wiąże się to bowiem przede wszystkim z generowaniem przez nie olbrzymiej ilości zanieczyszczeń.

Do czego służy taka siatka?

ptak na siatceTymczasem właśnie balkony, parapety okienne, kominy, czy też zagłębienia w murze budynku to te miejsca, gdzie te gatunki ptaków szczególnie lubią się osiedlać. W takim wypadku, aby nie borykać się ciągle z ogromną ilością zanieczyszczeń przez te ptaki pozostawianych, konieczne jest stosowanie odpowiedniego rodzaju zabezpieczenia. Tym o największej skuteczności okazuje się być dobra siatka balkonowa przeciw ptakom. Taka siatka, mimo bardzo prostej konstrukcji, okazuje się być bardzo skutecznym zabezpieczeniem zarówno przed gołębiami, ale także i przed mniejszymi gatunkami ptaków, w postaci na przykład wróbli. Siatki takie można z powodzeniem stosować również nie tylko na balkonach czy innych elementach konstrukcyjnych budynku, ale także i w ogrodach na gałęziach drzew. Jakie rodzaje takich siatek warto jednak wybierać? Należy baczną uwagę zwrócić na jakość i sposób ich wykonania. Decydujący wpływ na jakość takiego zabezpieczenia będzie miało tworzywo sztuczne, które zostało wykorzystane do stworzenia takich siatek.

siatka na balkon Warto wybierać przede wszystkim te wykonane z tworzywa takiego jak poliestylen, które wykazuje ogromny poziom odporności zarówno na uszkodzenia mechaniczne, które mogłyby być spowodowane przez ptaki, ale także i na blaknięcie od promieni słonecznych czy też uszkodzenia wywołane przez wilgoć. Baczną uwagę należy zwrócić także na budowę oczek tworzących siatkę oraz na ich rozstaw. Obecnie zaleca się wybór takich siatek, których oczka będą miały kształt prostokątny, a ich średnica będzie nie większa niż 2,5 cm co pozwoli na odpowiedni poziom ochrony również gdy mowa jest o mniejszych niż gołębie gatunkach ptaków, takich jak na przykład wróble. Ptaki mogą być bardzo dotkliwymi szkodnikami w przypadku zarówno ogrodów, jak też i balkonów. Z tego też względu tak ważne jest, aby stosować odpowiedniego rodzaju zabezpieczenia, w postaci na przykład wyróżniających się bardzo wysoką skutecznością siatek.

Takie zabezpieczenie, okazuje się być w pełni wystarczające w wielu różnych sytuacjach, oczywiście pod warunkiem wyboru siatek wyróżniających się odpowiednio wysoką jakością wykonania. Siatka, powinna być więc wykonana z odpornych tworzyw sztucznych, oraz posiadać oczka o odpowiedniej średnicy.