Czym zajmuje się pogotowie kanalizacyjne?

Obecnie każdy budynek czy to mieszkalny czy przemysłowy bądź obiekt użyteczności publicznej posiada przyłącze kanalizacyjne do miejskiej sieci wodociągów lub własny system kanalizacyjny by odprowadzać ścieki.

Pogotowie kanalizacyjne się przydaje

pogotowie kanalizacyjneNiestety brudne ścieki często zostawiają na wewnętrznych ścianach rur osad z kamienia i zanieczyszczeń, który zwęża światło rury powodując zwolnienie przepływu, a nawet całkowicie go hamują. Niestety systemy kanalizacyjne ciągną się metrami pod ziemią w związku z czym nie mamy do nich łatwego dostępu, zatem co zrobić w sytuacji gdy nasze kanalizacja ulegnie awarii? Jedynym słusznym wyjściem jest telefon na pogotowie kanalizacyjne. Jest to jednostka, która zajmuje się usuwaniem awarii, a także naprawami sieci podczas problemów z wodą oraz drogami odprowadzania ścieków. Dzięki zaawansowanemu sprzętowi jakim dysponuje pogotowie kanalizacyjne, zajmuje się ono czynnościami takimi jak udrażnianie i przepychanie rur wszystkich typów, czyszczenia kanalizacji metodą mechaniczną oraz ciśnieniową, a także rozmrażanie rur kanalizacyjnych i naprawy awarii elementów przydomowej i miejskiej kanalizacji ściekowej i deszczowej będące często przyczyną nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniu. Ponadto pogotowie kanalizacyjne posiada specjalne kamery, które mogą być umieszczane w rurach w celu inspekcji.

pogotowie kanalizacyjneOględziny kanalizacji od wewnątrz pozwala na określenie stopnia i rodzaju zanieczyszczenia co z kolei umożliwia dobór odpowiedniej metody udrożniania. Bowiem inaczej czyszczona będzie rura o szerokiej średnicy, a inaczej rura wąska. Dodatkowo kamery do kanalizacji pozwalają ustalić przebieg trasy rur, a także czy występują ewentualne nieszczelności w ich połączeniach, które mogą być przyczyną awarii. Ogólna ocena stanu kanalizacji dokonana za pomocą kamery pozwala również stwierdzić, czy do jej prawidłowego funkcjonowania wystarczy jedynie czyszczenie czy potrzebna jest wymiana instalacji. Inspekcja kanalizacji wykonywana jest praktycznie przed każdym przystąpieniem do jakiejkolwiek działań interwencyjnych. Nagranie z kamery zapisywane jest na taśmie wideo, a także w sporządzanym przez pracownika pogotowia kanalizacyjnego protokole. Na podstawie tych danych określana jest przyczyna awarii i dobierany sposób jej rozwiązania. Podsumowując służby pogotowia kanalizacyjnego dbają o prawidłowe funkcjonowania kanałów ściekowych i wodociągowych.

Dzięki nim drogi miejskie nie są zalewane w czasie ulewnych deszczy, a my możemy cieszyć się higienicznym i czystym wyglądem pomieszczeń sanitarnych w budynkach użytkowych.

Więcej na http://kanalizacja.net