Czy warto wybrać podłogę z desek dębowych?

Wykończenie podłogi w domu zawsze stanowi pewien problem. Z jednej strony zależy nam na funkcjonalności wybranego rozwiązania, a z drugiej ma się ono prezentować naprawdę elegancko. Nierzadko w pogoni za wysoką jakością i odpornością na ścieranie materiałów wykorzystywanych do wykończenia posadzek, wybieramy panele podłogowe – w końcu to właśnie tych elementów najwięcej możemy znaleźć w sklepach wnętrzarskich.

Deska o długości dwóch metrów

deska dębowa podłogowaWiele osób w ogóle nie bierze pod uwagę ułożenia w salonie lub sypialni naturalnych desek. Podłoga z desek ma bardzo wiele zalet. Oczywiście jej wykonanie wiąże się ze zwiększeniem nakładów inwestycyjnych, jednak uzyskany efekt zachwyci pod każdym względem. Detale nie tylko wyjątkowo się prezentują, ale przede wszystkim są zdrowe dla człowieka. Odpowiednio przygotowane, olejowane drewno pomaga w stworzeniu unikalnego klimatu w każdym wnętrzu. Elementy wykonane z tego naturalnego materiału mogą przybierać wiele kształtów i wielkości. Oczywiście modna deska dębowa podłogowa najczęściej ma długość około 2 metrów, jednak producenci tego typu rozwiązań oferują także ciekawsze rozwiązania. Zamiast desek o tak dużych wymiarach możemy zdecydować się na zakup elementów o wielkości klepek lub paneli podłogowych. Ułożyć można je na wiele sposobów, przez co możliwe jest wykonanie właściwie dowolnego wzoru.

deska dębowa podłogowaPiękne parkiety z dębowego drewna wyróżniają się nie tylko estetycznym wyglądem, ale również bardzo dużą trwałością. Jeśli odpowiednio zadbamy o tak wykonany parkiet, to z pewnością będzie nam służył przez bardzo długi czas. Należy jednak pamiętać, aby odpowiednio wykonać taką podłogę. Deski reagują na zmiany wilgotności powietrza, dlatego przed montażem powinny kilka dni poleżeć w pomieszczeniu, w którym będą układane. Dzięki temu dostosują one swoją strukturę do warunków, w których będzie eksploatowana podłoga. Kolejnym bardzo istotnym aspektem jest zastosowanie szczelin dylatacyjnych przy ścianach. Pozwoli to podłodze odpowiednio pracować i zapobiegnie powstawaniu ewentualnych wyboczeń i odkształceń. Modne deski z drewna dębowego nigdy nie wyjdą z mody. Dzięki swojej ponadczasowości są doceniane zarówno przez inwestorów, jak i architektów wnętrz oraz dekoratorów.

Wykonana z nich podłoga jest piękna, praktyczna i przede wszystkim bardzo zdrowa. Jeśli zależy nam na kupnie desek podłogowych, powinniśmy skontaktować się bezpośrednio z dobrym producentem. Wtedy z całą pewnością uzyskamy fachową poradę na temat tego, czy wybrane przez nas rozwiązanie jest wystarczająco praktyczne.