Czy ozdobna listwa sufitowa jest tania?

Spoglądając na wystawne i niewątpliwie kunsztownie wykonane elementy sztukaterii można odnieść wrażenie, że aby ją wykonać, trzeba spędzić wiele godzin na misternym wytłaczaniu wzoru, a by zakupić – posiadać bajońską sumę pieniędzy. Prawda okazuje się zgoła inna. Nie sposób stwierdzić, że wykonanie naprawdę pięknych rozet to pracochłonne zajęć, lecz w dwudziestym pierwszym wieku, za sprawą nowoczesnych maszyn i tańszych zamienników gipsu, można kupić ozdobne elementy wnętrz za niską cenę.

Zalety sztukaterii wewnętrznej na przykładzie listew

listwy gipsowe sufitoweNie trzeba wiele martwić się o jakość wykonanej listwy, jeżeli jest ona wyprodukowana z bardzo twardego i szybko spajającego na wieki produktu, jakim jest gips. W przypadku styropianowych elementów sztukaterii można odnieść wrażenie, że ich szybsze wykonanie z bardzo miękkiego tworzywa będzie wadliwe. Na szczęście, nie trzeba obawiać się wiele o tanie listwy sufitowe gipsowe i można je kupować bez obaw. Jako że jest to bardzo lekki materiał, jego instalacja pod sufitem nie powinna sprawić problemu. Jeżeli dodatkowo nie podczas remontu używa się odpowiedniego spoiwa, szanse na utrzymanie się ozdobnego elementu ściany stanie się niemal stuprocentowe. Poprawnie wykonany montaż to klucz do sukcesu podczas ozdabiania wnętrz, dlatego zawsze trzeba zwracać uwagę na to, z jakich korzysta się materiałów, by nie zepsuć ozdoby.

tanie listwy gipsoweWybierając bardzo powszechne elementy, jakimi są listwy sufitowe, można natrafić na wiele ciekawych wzorów, które wprost zachęcają do kupna. Jak się jednak okazuje, by nadać antycznego i klasycznego charakteru pokojowi nie trzeba wcale sięgać po te najdroższe rodzaje sztukaterii. Proste białe listwy również stanowią ciekawy sposób na ukrycie szczeliny pomiędzy ścianą a sufitem. Ta niewielka zmiana będzie najodpowiedniejszą decyzją w wielu domach, gdyż prosty wzór wcale nie jest zbyt oklepanym pomysłem na ozdobę pokoju. Będzie pasował wśród nowoczesnych wnętrz, więc proste i tanie listwy sufitowe gipsowe można umieścić w bardzo industrialnym mieszkaniu pomimo tego, że sztukateria kojarzy się z antycznymi gzymsami i sposobami na ozdobę panteonów i innych starożytnych budynków.

Sięgając po sztukaterię najlepiej jest przemyśleć wybór każdego z elementów. Nawet jeżeli zauważy się u kogoś lub gdzieś na mieście bardzo ciekawe i możliwe do zrealizowania w swoim domu rozwiązanie, nie zawsze będzie ono współgrało posiadanymi wnętrzami. W Internecie można znaleźć wiele ciekawych sposobów na ozdobę swoich czterech kątów, które są każdą kieszeń. Najważniejsze, to umieć je znaleźć lub potrafić zmodyfikować dany projekt według swoich potrzeb.