Co warto wiedzieć o blaszanych garażach

Blaszaki, czy inaczej garaże metalowe wcale nie są wynalazkiem ostatnich latach. Były znane już w czasach PRL-u, ale wtedy (jak pozostałe strefy życia) garaż blaszany był szary i ponury.

Wszystko o garażach blaszanych

Garaż blaszanyDzisiaj garaż blaszak spotykamy coraz częściej, w niczym nie przypomina on jednak wersji znanej nam z lat 70-tych, czy 80-tych ubiegłego wieku. Są coraz bardziej kolorowe, chociaż nie brakuje również i takich w naturalnym kolorze blachy. Popularność oferowanych dzisiaj garaże metalowe wynika jednak nie tylko z ich bogatszej kolorystyki. Są one jednym z najtańszych typów garaży (no może poza wiatą z litego drewna). Wprawdzie komfort korzystania z nich zimą jest niższy niż z ogrzewanego garażu murowanego, to jednak cena, szybki montaż i możliwość ustawienia niemal w dowolnym miejscu działki sprawia, że liczba posiadaczy blaszanych garaży stale wzrasta. Oferowane przez producentów w wielu wersjach gabarytowych mogą służyć nie tylko do przechowywania jednego, ale nawet dwóch samochodów. Także materiały, z których produkowane są obecnie garaże metalowe są coraz lepsze. Nie brakuje wśród nich i takich, które zostały wykonane z wysoko gatunkowej, dobrze zabezpieczonej przed korozją blachy. Taki garaż jest wprawdzie droższy w chwili zakupu, jednak tańszy w eksploatacji, gdyż rzadziej musimy go zabezpieczać przed rdzą. To zalety garaży blaszanych.

A jakie są ich wady? Główną wadą blaszanych garaży jest niska temperatura, która panuje w nich zimą. Jest jednak możliwość docieplenia metalowego garażu, co automatycznie podnosi komfort termiczny.