Charakterystyka winylowych paneli podłogowych

Wybór materiału na podłogę do nowego domu zawsze stanowi niemały problem. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tworzyw, z których wykonywane są kafelki i panele. Jest jednak materiał, który ostatnio cieszy się dużą popularnością, w szczególności w domach zamieszkiwanych przez duże rodziny.

Panele o przepięknym wyglądzie

panele dąb rustykalnySą to winylowe panele – cicha, trwała i solidna podłoga do salonu lub sypialni. Dla wielu osób stworzone z polichlorku winylu panele kojarzą się raczej z czasami komuny, jednak aktualnie są coraz częściej spotykane w nowoczesnych domkach jednorodzinnych. Jest tak dlatego, że posiadają one wiele zalet, które przemawiają za wykorzystaniem ich w swoim domu. Jednym z ich największych atutów jest dobra wytrzymałość na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Są one odporne na tego typu usterki dzięki swojej budowie – to wierzchnia warstwa z solidnego materiału pozwala na komfortowe korzystanie z paneli. Na odporność ma także wpływ grubość płytek litego winylu, która sięga nawet do pięciu milimetrów. Panele z winylu są także niezwykle ciche, co jest szczególnie doceniane w przypadkach rodzin z dziećmi, zamieszkujących bloki mieszkalne. Na tę cechę największy wpływ ma wyjątkowa konstrukcja warstwowa tego produktu.

panele dąb rustykalnyDzięki korku, który otacza płytę HDF chodzenie po panelach jest komfortowe i bardzo dyskretne. Oznacza to także, że panele te są o wiele bardziej elastyczne od innych, dostępnych na rynku rozwiązań. Ponadto, ze strony technicznej panele winylowe są także wodoodporne, co pozwala na łatwe ściąganie z nich wody, bez martwienie się o przemoczenie ich i zbieranie się bakterii w przerwach między nimi. Winylowe panele dąb rustykalny to również piękny wygląd. Różni się on od standardowych paneli dębowych czy też ceglanych podłóg, które są modne w tym sezonie. Nie oznacza to jednak, że jest mniej popularny niż aktualne trendy wśród materiałów podłogowych dostępnych obecnie na rynku. Wręcz przeciwnie – jako, że panele winylowe wyróżniają się charakterystycznym, lekkim wyglądem i wieloma użytecznymi cechami są one uznawane za bardzo dobre, stosunkowo tanie rozwiązania. Zestawiając z sobą panele winylowe i inne panele dostępne na rynku można śmiało stwierdzić, że są one jednym z lepszych rozwiązań za tak przystępną cenę.

Ich cechy charakterystyczne pozwalają na swobodne i przyjemne korzystanie z nich przez wiele lat, co zapewnia komfort podczas codziennego użytkowania paneli. Stanowią one zatem dobrą alternatywę do najpopularniejszych paneli dostępnych na rynku.