Balustrada szklana czy ze stali nierdzewnej?

Inwestor, który stawia własny biurowiec w dogodnej, naprawdę atrakcyjnej lokalizacji, powinien poświęcić wiele czasu na jego wykończenie, zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Budynek ma robić wrażenie nie tylko na firmach, które będą chciały wynajmować w nim biura, ale także później na kontrahentach tych firm. Im biurowiec będzie lepiej się prezentował, tym większa szansa, że firmy zdobędą nowych klientów.

Jakie balustrady proponują nam producenci?

balustrady szklane W dodatku na nasze biura będzie naprawdę wielu chętnych, więc my, jako inwestorzy, będziemy mogli windować stawki za wynajem w górę, co przyniesie nam spore zyski. Jeśli chodzi o zewnętrzne wykończenie, to z pewnością już przed budową mieliśmy wszystko dokładnie zaplanowane – biurowiec nowoczesny zazwyczaj odznacza się piękną, szklaną fasadą, która zwraca uwagę otoczenia. To pierwsze wrażenie. Drugie zaś wrażenie to wygląd wnętrza. Warto skupić się już na samym wykończeniu klatki schodowej – powinniśmy zastanowić się, jakie balustrady do schodów dobrać, aby prezentowały się i elegancko, i nowocześnie. Zazwyczaj w biurowcach zastanawiamy się nad tylko dwoma typami balustrad – szklanymi oraz tymi ze stali nierdzewnej. Balustrady szklane z Krakowa cieszą się dużą popularnością, gdyż prezentują się naprawdę ekskluzywnie.

balustrady szklane Szklana tafla robi wyjątkowe wrażenie, zwłaszcza jeżeli łączenia są całkowicie niewidoczne. Jednak wybierając taką balustradę, będziemy musieli pamiętać o tym, aby utrzymywać je w całkowitej czystości. Nie chcemy przecież aby plamy brudu czy odciski palców odstraszyły osoby odwiedzające budynek. Drugą opcją jest balustrada złożona z słupków i poręczy ze stali nierdzewnej kwasoodpornej. Jest ona całkowicie odporna na działanie czynników zewnętrznych, nie tylko na korozję ale też na różnego rodzaju substancje. Ponadto wyróżnia ją wysoki połysk, który sprawia, że taka balustrada wygląda elegancko i stylowo, ma wpływ na to, jak odbieramy czystość pomieszczenia. Ma więc też wiele zalet, dlatego z początku może być nam ciężko wybrać pomiędzy balustradą szklaną a tą ze nierdzewną. Na szczęście przewidzieli to producenci, którzy proponują balustradę wykonaną z połączenia tych materiałów.

Pomiędzy poszczególnymi szklanymi modułami znajdują się więc słupki ze stali nierdzewnej i z tego materiału wykonane są także poręcze. Takie połączenie jest naprawdę nowoczesne i robi dobre wrażenie. A przy tym oba materiały łatwo czyścić. Dodatkowo możemy zdecydować się na oświetlenie schodów, jeżeli z obu stron nie przylegają one bezpośrednio do ściany. W ten sposób całość będzie zachwycać odwiedzających.