Aranżacja nowoczesnego oświetlenia w mieszkaniu

lampy podłogoweOświetlenie to jeden z kluczowych elementów aranżacji wnętrz. Nawet najbardziej nowoczesny wystrój nie będzie spójny, jeżeli wygląd świateł i lamp będzie odbiegał od konwencji i stylu przewodniego. Na rynku jest mnóstwo propozycji stanowiących alternatywę dla klastycznego i typowego oświetlenia.

Jedną z opcji są lampy podłogowe. Choć do tej pory były kojarzone z kiczowatymi abażurami i pozłacanym trzonem, warto wziąć je pod uwagę podczas aranżacji wnętrza, ponieważ obecnie świetnie wpisują się w modern style. Wybór jest ogromny – od prostych, geometrycznych form w neonowych kolorach, poprzez abstrakcyjne instalacje złożone z kul i metalowych linek czy zupełnie przełamujące konwencje swoim ubarwieniem typowe lampy podłogowe.
Kolejną alternatywną dla klasycznego oświetlenia są plafony, czyli zwarte, geometryczne formy nadające się do przytwierdzenia bezpośrednio do sufitu. I w tym przypadku wybór jest nieograniczony. Kluczową kwestią jest wybór szkła i surowca podstawowego, najnowocześniej wygląda przezroczyste szkło z kolorową żarówką bądź plafony w formie zwisających koralików z tworzywa odbijającego światło.

Co jednak w przypadku jeśli nie chcemy modernizować całego oświetlenia, a jedynie nadać wnętrzu nowoczesnego sznytu? Tu z pomocą przyjdą nam abażury. Klosze lamp najbardziej przyciągają uwagę i dlatego niewielkim kosztem możemy zupełnie odmienić wygląd pomieszczenia. Warto przełamywać konwencje i bawić się formą. Do dziecięcego pokoju świetnie wpasują się abażury ozdobione wizerunkami komiksowych postaci, do salonu można zastosować kolorowy klosz, który fikuśnie odbija światło znajdującej się we wnętrzu żarówki.